Vector_illustration_of_the_United_Kingdom_flag_generated-2-e1706361979238.webp
زراعة الحاجب

زراعة الحواجب هي واحدة من أهم الأشياء التي يمكنك القيام بها لتجميل وجهك.فی الوقت الحالی عدد کبیر من أولئك الذين أجروا عملیة زرع الحواجب كانوا راضين تماما عن النتيجة. يستخدم بعض الأشخاص طرقا قديمة مثل الوشم للحواجب ، والتي لها الكثير من المضاعفات بالنسبة لهم. نظرا للحساسية العالية لهذه الحالة ، من الأفضل إجراء عملية زراعة الحاجب من قبل عيادة وفريق محترف للتأكد من أنك واثق لجودة الخدمه المقدمه لك. في هذه المقالة ، نريد أن نقدم أفضل عيادة لزراعة الحواجب في مشهد ، وهي عيادة مانا.

کاشت ابرو در مشهد
فيديو زراعة الحواجب

زراعة الحواجب هي عملية جراحية تجميلية تتضمن زرع بصيلات الشعر من جزء واحد من الجسم إلى منطقة الحاجب. يتضمن هذا الإجراء عادةً عمل شقوق صغيرة في منطقة الحاجب لإنشاء مواقع مستقبلة لبصيلات الشعر. يتم بعد ذلك إزالة بصيلات الشعر بعناية من المنطقة المانحة (عادةً فروة الرأس) وإدخالها في شقوق الحاجب. ينمو الشعر المزروع في منطقة الحاجب ويخلق حواجب أكثر كثافة وطبيعية. يتم إجراء هذا الإجراء عادة تحت التخدير الموضعي ويستغرق عدة ساعات حتى يكتمل. يستمر الشعر المزروع في النمو لعدة أشهر بعد العملية، ويمكن أن تستمر النتائج لعدة سنوات. 

نماذج زرع الحواجب

لماذا زراعة الحواجب في عيادة مانا؟

فهرست مطالب

همه چیز در مورد کاشت مو

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو نوعی کاشت مو است که افرادی که به علل مختلف ابروهای خود را از دست داده‌اند یا ابروهای بسیار نازک و کم‌ پشت دارند از این عمل جراحی استفاده می‌کنند تا این زیبایی از دست رفته خود را جبران کنند. این روش، مشابه روش‌های کاشت مو می‌باشد و هزینه این جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او متغیر است. کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که شامل کاشت فولیکول های مو به ابروها برای بهبود ضخامت، شکل و ظاهر کلی آنها می شود. این روش معمولاً برای افرادی انجام می شود که به دلایل مختلف مانند کندن بیش از حد، ژنتیک، ضربه یا شرایط پزشکی، ابروهای نازک یا کم پشتی دارند.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید با کارشناسان مرکز کلینیک زیبایی مانا در ارتباط باشید.

 

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

با وجود روشهای مختلف برای کاشتن ابرو، کدام روش مناسب تر است؟ 

انتخاب روشی مناسب برای کاشتن ابرو بستگی به نظر پزشک دارد. لذا، در جلسه مشاوره و با انجام معاینات لازم روشی مناسب با توجه به نیازهایتان به شما پیشنهاد خواهد شد.

همچنین، در انتخاب بهترین روش انتخاب کاشتن ابرو، ترکیب صورت و چهره موثر است. لذا، پزشک باید در مورد انواع روشهای کاشت ابرو و تفاوت های بین آن ها به بیمار اطلاعات کافی دهد.

به طور مثال، در صورتی که افراد دچار کاهش شدید موهای ابرو شده باشند و به گرافت های زیادی برای کاشت نیاز باشد، روش FUT مناسب است؛ چرا که این تکنیک معمولا فولیکول های موی بیشتری را فراهم می کند.

همچنین، برای بیمارانی که به پیوند کمی نیاز دارند و میخواهند پس از مدت کوتاهی به امور روزانه خود بپردازند، روش FUE مناسب است؛ چرا که به دلیل کم تهاجمی تر بودن این روش، FUE دوره ریکاوری سریع تری نسبت به تکنیک FUT دارد.

نحوه ی کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابروهای طبیعی یک روش جراحی است که می تواند به افرادی که ابروهای نازک یا از دست رفته دارند کمک کند تا ابروهای پرتر و طبیعی تری داشته باشند. این روش اغلب برای افرادی انجام می شود که به دلایل مختلف مانند کندن بیش از حد، جای زخم یا شرایط پزشکی، ریزش موی ابرو را تجربه کرده اند. مراحل کاشت ابرو به شرح زیر است:

 • مشاوره:با تعیین وقت مشاوره با یک جراح کاشت مو مجرب و مجرب شروع کنید. در طول مشاوره، می توانید اهداف و انتظارات خود را مورد بحث و بررسی قرار دهید و همچنین شایستگی خود را برای این روش ارزیابی کنید. جراح ابروهای شما را معاینه می‌کند، ناحیه اهداکننده (معمولاً پشت پوست سر) را ارزیابی می‌کند و تعداد گرافت‌های مورد نیاز را تعیین می‌کند.پزشک در جلسه مشاوره یا معاینه، طراحی ابرو را با توجه به ترکیب صورت و انتظارات بیمار انجام می دهد. همچنین، در این جلسه بانک مو برای برداشت مو و محل کاشت ابرو مورد بررسی قرار می گیرد.
 • بیهوشی:در روز عمل، بی‌حسی موضعی در ناحیه اهداکننده و ناحیه گیرنده ابرو انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که در طول جراحی راحت و بدون درد هستید.
 • استخراج پیوند:گرافت مو از آن برداشت میشود ناحیه اهداکننده، معمولاً پشت پوست سر، با استفاده از روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) یا FUT (پیوند واحد فولیکولی). FUE یک تکنیک رایج تر و کمتر تهاجمی است، زیرا شامل استخراج فولیکول های مو به صورت فردی است.در این مرحله، پس از تزریق ماده بی حسی به منطقه اهدا کننده، به استخراج واحدهای فولیکولی پرداخته خواهد شد. در این فاز از کاشتن ابرو به تعدادی گرافت نیاز است که با توجه به روش کاشتن ابرو، نحوه برداشتن فولیکول های مو متفاوت خواهد بود.بنابراین در صورت لزوم، قسمت کوچکی از پشت سر تراشیده شده و گرافتها برداشته خواهند شد. در این روش بر خلاف دیگر روشها که برای استخراج فولیکولها بخشی از پوست سر را می برند، موها بصورت دانه ای خارج می شوند. این روش نتایجی بسیار طبیعی تر را ارائه می دهد.
 •  آماده سازی پیوند: سپس گرافت های موی برداشت شده با دقت زیر میکروسکوپ آماده می شوند تا از زنده ماندن فولیکول ها اطمینان حاصل شود.کار با تزریق ماده بی حس کننده به ابرو آغاز می شود. در این مرحله از کاشتن ابرو از قلم ایمپلنت استفاده خواهد شد که باید کاشتن ابرو با توجه به جهت رویش موها و زاویه قلم انجام شود.

  توجه به جهت فولیکولها و رشد موها و نیز روش نگه داشتن قلم در دستیابی به نتیجه ای دلخواه بسیار موثر است.

 •  ایجاد سایت گیرنده: برش های ریزی در ناحیه گیرنده (ابروها) با توجه به شکل و تراکم مورد نظر ابروهای جدید ایجاد می شود. جراح باید در ایجاد زاویه ها و جهت های طبیعی برای موهای کاشته شده مهارت داشته باشد.
 •  پیوند: سپس گرافت های آماده شده با دقت در محل های گیرنده کاشته می شوند و مراقب الگوی رشد طبیعی ابروها هستند. گرافت های تک مو اغلب برای دستیابی به ظاهر طبیعی استفاده می شود.
 •  مراقبت های بعد از عمل: پس از پیوند، جراح دستورالعمل های مراقبت پس از عمل را ارائه می دهد. شما باید اینها را دنبال کنید دستورالعمل هایی برای اطمینان از بهبودی مناسب و به حداقل رساندن خطر عفونت یا عوارض.
 •  شفا و بهبودی: در هفته‌های بعد از عمل، ممکن است قرمزی، تورم و دلمه در محل‌های پیوند را تجربه کنید. این اثرات موقتی هستند و باید با بهبودی ابروها فروکش کنند.
 •  قرارهای بعدی: برای نظارت بر پیشرفت و رسیدگی به هر گونه نگرانی یا سوالی که ممکن است داشته باشید، قرار ملاقات های بعدی با جراح خود خواهید داشت.
 •  نتایج نهایی: رشد کامل ابروهای کاشته شده و آشکار شدن نتایج ممکن است چندین ماه طول بکشد. با رشد مجدد مو، با موهای طبیعی ابروهای شما ترکیب می شود و ظاهری کامل تر و طبیعی تر به ارمغان می آورد.
 • ریکاوری و مراقبت های پس از کاشت ابرو:پس از انجام عمل کاشتن ابرو، محل کاشت پانسمان می شود تا بدین ترتیب، از اتصال مناسب موها و بافت مو اطمینان حاصل شود و از بروز مشکلات مختلف جلوگیری گردد.

  همچنین، شما باید به نکات مراقبتی و توصیه های پزشک پس از کاشتن ابرو توجه کنید تا بهبودی به سرعت انجام شود. بطور مثال، تا دو ماه نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید و تا یک ماه از دستکاری یا مالیدن و نیز تراشیدن این ناحیه جلوگیری کنید.

  همچنین، پانسمانهای موجود در ناحیه بانک مو و محل کاشت شده باید برای دو روز باقی بمانند؛ بنابراین، در طی این مدت نیازی به تمیز کردن یا تعویض پانسمانها نیست. پس از اینکه پانسمان ناحیه بانک مو توسط پزشک برداشته شد باید محل مورد نظر با احتیاط کامل شسته شود.

  مایع مخصوصی نیز تجویز می شود که هر ۲ تا ۳ ساعت باید بر روی ابروها و محل کاشت ابرو اسپری شوند. دقت کنید که نباید پوسته ها یا لخته های خونی که پس از جراحی بر روی ابروها دیده می شوند را دستکاری کنید.

  برای کاهش التهاب و تورم نیز استفاده از کمپرس سرد موثر است. اما نباید آن را بیشتر از ۲۰ دقیقه روی ابروها گذاشت. کشیدن بخیه های پشت سر ممکن است ۱۰ روز پس از کاشتن ابروها انجام شود که در اینصورت استفاده مرتب از پمادها یا داروهای تجویز شده الزامی است.

  دقت کنید که، نباید تا چندین ماه پس از کاشتن ابرو از قلیان، سیگار و مشروبات الکلی استفاده کنید و از برداشتن ابروهایی که کاشته شده اند برای حداقل ۱۵ روز پس از کاشت جدا خودداری نمایید.

 انتخاب یک جراح معتبر و با تجربه برای انجام این عمل بسیار مهم است تا بهترین نتایج ممکن را تضمین کند. برای یک دوره نقاهت و برخی مراقبت های بعد از عمل برای رسیدن به نتیجه مطلوب آماده باشید. به خاطر داشته باشید که موفقیت این روش به عواملی مانند این بستگی دارد کیفیت موهای اهداکننده، مهارت های جراح و فرایند بهبودی فردی شما.

 برای کاشت ابرو از موهای موجود روی سر استفاده می‌شود که با استفاده از روش FUE و FUT اینکار انجام می‌شود. کاشت ابرو روشی است که شامل برداشتن فولیکول های مو از یک ناحیه از بدن و کاشت آنها به ناحیه ابرو می شود. مانند کاشت مو این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و ایمن و کم تهاجمی در نظر گرفته می شود. کاشت ابرو روشی موثر برای بهبود ظاهر ابروهایی است که به دلایل مختلف از جمله ژنتیک، افزایش سن، کندن بیش از حد و شرایط پزشکی نازک یا کم پشت هستند.

با مشاوره و مراجعه به کلینیک زیبایی مانا میتوانید کاشتن ابروی بدون عوارض را تجربه کنید.

کاشت ابرو طبیعی 

کاشت ابرو طبیعی که به عنوان روش ترمیم موی ابرو نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک جراحی است که برای رفع نازک شدن یا عدم وجود ابرو با پیوند فولیکول‌های مو در ناحیه ابرو انجام می‌شود. هدف این است که ابروهایی پرتر و با ظاهر طبیعی ایجاد کنید که مکمل ویژگی های صورت فرد باشد.

در اینجا جنبه های کلیدی کاشت ابرو طبیعی آورده شده است:

 • انتخاب موی اهداکننده: فولیکول‌های مو برای پیوند با دقت از ناحیه اهداکننده، معمولاً پشت پوست سر انتخاب می‌شوند. موهای اهداکننده بر اساس ویژگی‌های آن مانند بافت، ضخامت و رنگ انتخاب می‌شوند تا کاملاً با موهای طبیعی ابرو مطابقت داشته باشند.
 • طراحی و سفارشی سازی: جراح برای طراحی شکل و قوس ابرو مورد نظر با بیمار همکاری نزدیکی دارد. این طرح ویژگی های صورت فرد، موهای ابروی موجود (در صورت وجود) و ترجیحات شخصی را در نظر می گیرد. هدف ایجاد ظاهری زیبا و هماهنگ است.
 • تکنیک جراحی: دو روش رایج وجود دارد تکنیک های مورد استفاده در کاشت ابرو: پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE). FUT شامل برداشتن نواری از بافت دهنده حاوی فولیکول های مو است، در حالی که FUE شامل استخراج جداگانه فولیکول ها است. روش انتخابی به عوامل مختلفی از جمله نیازهای خاص بیمار و تخصص جراح بستگی دارد.
 •  قرار دادن گرافت: در طول عمل، جراح با دقت فولیکول های مو را در برش های کوچک ایجاد شده در ناحیه ابرو قرار می دهد. قرار دادن با توجه به جهت و زاویه طبیعی رشد موهای ابرو انجام می شود. فولیکول های تک مو اغلب برای دستیابی به نتایج ظریف تر و طبیعی تر استفاده می شوند.
 •  زیبایی شناسی و نتیجه: هدف از کاشت ابرو طبیعی بازسازی ابروهایی است که ظاهری معتبر داشته باشند و به طور یکپارچه با ویژگی های صورت اطراف ترکیب شوند. موهای کاشته شده باید الگوی رشد، زاویه و تراکم مشابهی با موهای موجود در ابرو داشته باشند و در نتیجه ظاهری طبیعی داشته باشند.
 •  ریکاوری و نتایج: پس از عمل، فولیکول‌های موی پیوند شده قبل از رشد موهای جدید، یک مرحله ریزش موقت را طی می‌کنند. معمولاً دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل برای اطمینان از بهبودی مناسب و بهینه‌سازی نتیجه نهایی به بیماران ارائه می‌شود. توجه به این نکته مهم است که نتایج نهایی ممکن است چندین ماه طول بکشد تا به طور کامل ظاهر شوند.

 برای دستیابی به بهترین نتایج با ظاهر طبیعی، بسیار مهم است که با یک متخصص کاشت مو با تجربه و ماهر که در کاشت ابرو تخصص دارد، مشورت کنید. آنها وضعیت منحصر به فرد شما را ارزیابی می کنند، اهداف شما را مورد بحث قرار می دهند و یک برنامه درمانی شخصی برای بازیابی ابروهای شما به گونه ای که طبیعی به نظر می رسد و زیبایی کلی صورت شما را بهبود می بخشد، ایجاد می کنند.

انواع روش های کاشت ابرو طبیعی 

کاشتن ابرو برای بازگرداندن زیبایی به ابروها مورد استفاده قرار می گیرد که البته روند کاشت مو و کاشتن ابرو مشابه هستند. روشهای کاشتن ابرو موارد زیر هستند:

FUE (استخراج واحد فولیکولی)

FUE، روش کاشتن ابرو بدون جراحی، مناسب برای خانم ها و آقایان است. در این تکنیک برداشتن مو به صورت غیر نواری انجام شده و هر مو با استفاده از دستگاه یا به کمک روش پانچ، از منطقه اهدا کننده برداشته می شود و به ابرو پیوند زده خواهد شد.

FUE نسبت به دیگر تکنیک های کاشت ابرو روشی سبک است و به همین دلیل دارای دوره نقاهت کوتاه تری است و شخص پس از انجام کاشت می تواند به امور روزمره خود بپردازد. همچنین، پس از انجام کاشتن ابرو به روش FUE، هیچ گونه زخمی بر روی ابروها باقی نخواهد ماند.

FUT (پیوند واحد فولیکولی)

FUT از جمله قدیمی ترین روش های کاشت ابرو است. در این روش بخشی از مو، معمولا از قسمت پشت سر، بریده شده و در محل ابرو کاشته می شود. 

روند بریدن در این روش به نسبت تکنیک FUE سریع تر است و موهایی که برداشته می شوند نیز طولانی تر هستند. اما با این که تکنیک کاشت مو نواری از روش های محبوب برای کاشت مو است، اما تکنیکی مناسب برای کاشتن ابرو نمی باشد. 

در این روش، ابروها حالت طبیعی خود را از دست می دهند و فرمی وز شده به خود می گیرند. همچنین، تکنیک FUT با برش و بخیه زدن انجام می شود که به همین خاطر دارای دوره نقاهت طولانی تری است.

 

کاشت ابرو به روش SUT 

در حال حاضر، برای کاشتن ابرو طبیعی از متدهای مبتنی بر SUT نظیر FIT، Super FUE و Micro FIT بیشتر استفاده می شود.

در این روش ها، تکنیک های مختلفی برای برداشت یا کاشتن ابرو مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایای این روش ها باقی نماندن هیچگونه جای زخم، بخیه، برش و یا خونریزی است.

کاشتن ابرو با این روش ها نتیجه ای بسیار طبیعی به همراه دارد و دارای ماندگاری دائمی است.

 

کاشت ابرو چگونه صورت می گیرد ؟

در جواب سوال کاشت ابرو چگونه صورت می گیرد باید گفت که یک روش جراحی است که برای بهبود ظاهر ابروها با افزایش تراکم، شکل یا ضخامت کلی آنها طراحی شده است. این شامل پیوند فولیکول‌های مو از یک قسمت بدن (معمولاً پشت پوست سر یا سایر مناطق اهداکننده) به ابروها، جایی که به آنها نیاز است، می‌شود. در اینجا یک مرور کلی از نحوه انجام کاشت ابرو به طور معمول آورده شده است:

 • مشاوره: این فرآیند با مشاوره با یک جراح کاشت مو مجرب و مجرب آغاز می شود. در طول این مشاوره، جراح ابروهای بیمار را ارزیابی می کند، اهداف و انتظارات او را مطرح می کند و جزئیات عمل را توضیح می دهد.
 • انتخاب موی اهداکننده: جراح ناحیه اهداکننده مناسب را معمولاً از پشت یا دو طرف پوست سر بیمار شناسایی می‌کند. این مناطق به این دلیل انتخاب می شوند که فولیکول های مو در آنجا معمولاً قوی و مقاوم در برابر طاسی هستند. جراح با دقت فولیکول‌های مو را انتخاب می‌کند که کاملاً با بافت، رنگ و ویژگی‌های مو مطابقت دارد موی ابرو
 • بی‌حسی موضعی: قبل از پیوند، بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن هر دو ناحیه اهداکننده و گیرنده انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار در طول عمل راحت و بدون درد است.
 • استخراج مو: جراح فولیکول‌های مو (گرافت) را از ناحیه اهداکننده با استفاده از تکنیکی مانند استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT) استخراج می‌کند. FUE شامل استخراج تک تک فولیکول ها یک به یک است، در حالی که FUT شامل برداشتن نواری از پوست حاوی چندین فولیکول است.
 • آماده‌سازی گرافت: گرافت‌های استخراج‌شده با دقت تشریح شده و زیر میکروسکوپ آماده می‌شوند تا واحدهای کوچک، تک‌مویی یا دو تایی ایجاد کنند که بسیار شبیه موهای طبیعی ابرو هستند.
 • ایجاد محل گیرنده: برش‌های کوچک یا محل‌های گیرنده در ناحیه ابرو که در آن موهای جدید کاشته می‌شوند ایجاد می‌شود. جراح به زاویه، جهت و تراکم محل های گیرنده توجه زیادی می کند تا از طبیعی بودن اطمینان حاصل کند. ظاهر.
 • کاشت پیوند: گرافت های آماده شده با ظرافت در محل های گیرنده کاشته می شوند و الگوی رشد طبیعی و زوایای موهای ابرو را تقلید می کنند. برای قرار دادن دقیق ممکن است از ابزارهای تخصصی استفاده شود.
 • مراقبت های بعد از عمل: پس از عمل، دستورالعمل های مراقبت پس از عمل به بیمار ارائه می شود که ممکن است شامل دستورالعمل هایی برای تمیز کردن، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف داروها برای جلوگیری از عفونت یا تورم باشد.
 • بهبود و رشد: در هفته ها و ماه های بعد، موهای کاشته شده ابتدا می ریزند اما به تدریج دوباره رشد می کنند. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید زیرا موهای جدید یکپارچه شده و بالغ می شوند.

کاشت ابرو زمانی که توسط یک جراح ماهر انجام شود، به نتایجی طبیعی می‌پردازد. این می تواند به افراد کمک کند تا ابروهایی پرتر، مشخص تر و از نظر زیبایی شناسی دلپذیرتر داشته باشند. با این حال، مانند هر روش جراحی، خطرات و ملاحظاتی بالقوه وجود دارد، بنابراین بسیار مهم است که در مورد این روش به طور کامل بحث شود. با یک متخصص پزشکی واجد شرایط و در طول فرآیند از راهنمایی های آنها پیروی کنید.

انواع روش های کاشت ابرو

در انواع روش های کاشت ابرو ، دو روش اصلی برای کاشت وجود دارد:

 • روش استخراج واحد فولیکولی (FUE): در این روش، فولیکول‌های موی فردی از ناحیه اهداکننده، معمولاً در پشت پوست سر، با استفاده از یک ابزار پانچ کوچک استخراج می‌شوند. سپس این فولیکول‌های مو با استفاده از یک سوزن یا تیغ کوچک به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شوند. این روش معمولاً کمتر تهاجمی است و در مقایسه با روش نواری، زمان بهبودی سریع‌تری دارد.
 • روش پیوند واحد فولیکولی (FUT): در این روش، نواری از پوست حاوی فولیکول‌های مو از پشت سر برداشته می‌شود و زیر میکروسکوپ به فولیکول‌های مو جدا می‌شود. سپس این فولیکول ها به ناحیه ابرو پیوند زده می شوند. این روش می تواند پیوندهای بیشتری را در یک جلسه نسبت به روش FUE ایجاد کند، اما همچنین می تواند یک اسکار خطی در پشت سر باقی بگذارد و ممکن است به زمان بهبودی طولانی تری نیاز داشته باشد.

هر دو روش می توانند در ترمیم موهای ابرو موثر باشند، و انتخاب روش به نیازها و اهداف خاص فرد و همچنین ویژگی های مو و ناحیه اهدا کننده بستگی دارد. مهم است که با یک متخصص ترمیم مو مجرب و مجرب مشورت کنید تا مناسب ترین روش را برای نیازهای فردی خود تعیین کنید.

دلایل ریزش ابرو

ریزش ابرو که به عنوان نازک شدن ابرو یا ریزش موی ابرو نیز شناخته می شود، می تواند به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد. درک علل بالقوه می تواند به تعیین گزینه های درمانی مناسب کمک کند. در اینجا برخی از دلایل رایج ریزش ابرو آورده شده است:

 • افزایش سن: با افزایش سن، اندازه و فعالیت فولیکول های مو به تدریج کاهش می یابد و منجر به نازک شدن یا ریزش موهای ابرو می شود.
 • کندن بیش از حد یا نظافت بیش از حد: کندن بیش از حد، اپیلاسیون، نخ کشیدن یا سایر اشکال روش‌های تهاجمی نظافت می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند و منجر به ریزش موی ابرو شود. کشیدن یا مالیدن مداوم ابروها نیز می تواند به شکستگی و نازک شدن موها کمک کند.
 • شرایط پزشکی: برخی از شرایط پزشکی یا مسائل سلامت زمینه ای می تواند باعث ریزش ابرو شود. این شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • آلوپسی آره آتا: یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش موی تکه‌ای از جمله ابرو می‌شود.
 • کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید: عدم تعادل در سطح هورمون تیروئید می تواند رشد طبیعی مو از جمله ابروها را مختل کند.
 • پوست اختلالات: بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس یا درماتیت سبورئیک می توانند بر روی ابروها تأثیر بگذارند و باعث ریزش مو شوند.
 •  تریکوتیلومانیا: یک اختلال روانی است که با میل غیر قابل مقاومت برای کندن مو مشخص می شود که می تواند شامل ابروها نیز شود.
 •  تروما یا آسیب: ضربه فیزیکی یا آسیب به ناحیه ابرو، مانند سوختگی، تصادف یا عمل جراحی، می تواند به فولیکول های مو آسیب برساند و منجر به ریزش مو شود.
 •  تغییرات هورمونی: نوسانات هورمونی ناشی از بارداری، یائسگی یا برخی درمان‌های پزشکی می‌تواند چرخه رشد مو را مختل کرده و منجر به نازک شدن یا ریزش ابرو شود.
 •  کمبودهای تغذیه ای: تغذیه ناکافی، به ویژه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مانند بیوتین، روی، آهن و ویتامین D می تواند به ریزش موی ابرو کمک کند.
 •  داروها و درمان ها: برخی داروها مانند داروهای شیمی درمانی می توانند باعث ریزش موقت مو از جمله ابرو شوند. برخی از درمان های آرایشی مانند لایه برداری شیمیایی تهاجمی نیز ممکن است بر ابرو تأثیر بگذارد مو

 توجه به این نکته مهم است که علت اصلی ریزش ابرو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر ریزش موی ابرو قابل توجه یا غیرقابل توضیحی را تجربه می کنید، توصیه می شود با یک متخصص مراقبت های بهداشتی، مانند متخصص پوست یا تریکولوژیست، برای تعیین علت خاص و بررسی گزینه های درمانی مناسب مشورت کنید.

فواید کاشت ابرو

کاشت ابرو فواید زیادی دارد، از جمله:

 • نتایج طبیعی: فولیکول های مو پیوند شده رشد کرده و به موهای ابروی جدیدی تبدیل می شوند که طبیعی به نظر می رسند و با موهای طبیعی ابروی بیمار مطابقت دارند.
 • نتایج دائمی: کاشت ابرو نتایج دائمی به همراه دارد و فولیکول های موی کاشته شده مانند موهای معمولی به رشد و تکامل خود ادامه می دهند.
 • افزایش اعتماد به نفس: این روش به بیماران کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را بازیابند و نسبت به ظاهر خود احساس بهتری داشته باشند.
 • حداقل زمان استراحت: کاشت ابرو یک روش کم تهاجمی است که به زمان کوتاهی نیاز دارد و عوارض جانبی کمی دارد.

آماده سازی برای کاشت ابرو

در اینجا چند نکته کلی برای آمادگی برای کاشت ابرو وجود دارد:

 • مشاوره: با یک متخصص ترمیم مو مجرب و مجرب مشورت کنید تا در مورد اهداف، انتظارات و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید صحبت کنید. متخصص ویژگی‌های مو، سابقه پزشکی و سلامت کلی شما را ارزیابی می‌کند تا مشخص کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر.
 • داروها: هر گونه دارو، مکمل یا داروهای گیاهی را که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است در روند درمان اختلال ایجاد کند یا بر بهبودی شما تأثیر بگذارد. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که قبل از انجام عمل، مصرف برخی داروها را به طور موقت قطع کنید.
 • از سیگار کشیدن و الکل خودداری کنید: اگر سیگار می‌کشید یا الکل مصرف می‌کنید، توصیه می‌شود قبل از عمل آن را ترک کنید یا حداقل مصرف خود را کاهش دهید، زیرا می‌توانند در بهبودی اختلال ایجاد کنند و خطر عوارض را افزایش دهند.
 • داروهای رقیق کننده خون: از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن یا وارفارین به مدت چند روز قبل از زیرا می توانند خطر خونریزی و کبودی را افزایش دهند.
 •  تراشیدن ناحیه اهداکننده: اگر تحت روش FUE هستید، ممکن است لازم باشد ناحیه اهداکننده قبل از عمل تراشیده شود. هر دستورالعملی را که پزشک برای آماده سازی ناحیه اهداکننده ارائه کرده است، دنبال کنید.
 •  ترتیب حمل و نقل: از آنجایی که ممکن است در طول عمل آرام بخش شوید، مهم است که برای حمل و نقل به کلینیک ترتیب دهید.
 •  راحت لباس بپوشید: لباس های راحت و گشاد بپوشید که به راحتی به ناحیه درمان دسترسی داشته باشید.
 •  دستورالعمل‌ها را دنبال کنید: پزشک دستورالعمل‌های خاصی را به شما ارائه می‌دهد که باید قبل از انجام عمل انجام دهید، مانند اجتناب از خوردن یا نوشیدنی برای مدت معینی قبل از عمل. مهم است که این دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید تا از یک روش ایمن و موفقیت آمیز اطمینان حاصل کنید.

روش کاشت ابرو

روش کاشت ابرو معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • بی حسی موضعی: ناحیه درمان با بی حسی موضعی بی حس می شود تا ناراحتی در طول عمل به حداقل برسد.
 • استخراج موی اهداکننده: اگر از روش FUE استفاده می‌شود، فولیکول‌های موی فردی با استفاده از یک ابزار پانچ کوچک از ناحیه اهداکننده استخراج می‌شوند. اگر از روش FUT استفاده شود، نواری از پوست حاوی فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده برداشته شده و به فولیکول‌های مو جدا می‌شود.
 • آماده سازی ناحیه گیرنده: ناحیه گیرنده یا ناحیه ابرو که در آن مو کاشته می شود، با ایجاد برش ها یا شکاف های کوچک با استفاده از یک سوزن یا تیغ آماده می شود. این برش ها با دقت قرار داده می شوند تا حالت ابرو طبیعی به نظر برسد.
 • کاشت فولیکول‌های مو: فولیکول‌های مو استخراج‌شده سپس با استفاده از یک سوزن یا تیغ کوچک به ناحیه گیرنده پیوند زده می‌شوند و دقت می‌شود که زاویه و جهت موها با الگوی رشد طبیعی مطابقت داشته باشد. موهای ابروی موجود
 •  مراقبت بعد از عمل: پس از اتمام عمل، ناحیه درمان به دقت تمیز می شود و با یک پانسمان استریل پوشانده می شود. پزشک دستورالعمل‌های خاصی را در مورد نحوه مراقبت از ناحیه درمان در روزها و هفته‌های بعد از عمل، از جمله نحوه تمیز کردن و محافظت از ناحیه، نحوه مدیریت هر گونه ناراحتی یا تورم، و زمان بازگشت برای پیگیری به شما ارائه می‌کند. 

 بسته به تعداد فولیکول‌های موی کاشته شده و روشی که استفاده می‌شود، این روش معمولاً چند ساعت طول می‌کشد تا تکمیل شود. اکثر افراد می‌توانند در عرض چند روز پس از عمل به فعالیت‌های عادی خود بازگردند، اگرچه پیروی از دستورالعمل‌های پزشک برای مراقبت‌های بعد از عمل برای اطمینان از بهبودی ایمن و موفقیت‌آمیز مهم است.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو یک جنبه مهم از روند کلی درمان است. در اینجا چند دستورالعمل کلی برای مراقبت های پس از آن آورده شده است:

 • ناحیه مورد نظر را تمیز نگه دارید: پزشک دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه تمیز کردن ناحیه درمان در روزهای بعد از عمل به شما ارائه می دهد. به طور کلی، باید روزی چند بار ناحیه مورد نظر را با یک پاک کننده ملایم و آب تمیز کنید و مراقب باشید که ناحیه را ساییده یا خراش ندهید.
 • از دست زدن یا خاراندن ناحیه مورد نظر خودداری کنید: مهم است تا حد امکان از دست زدن یا خراشیدن ناحیه درمان خودداری کنید، زیرا این امر می تواند خطر عفونت یا کندن موهای کاشته شده را افزایش دهد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید: برای چند هفته اول پس از عمل، توصیه می شود از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید، زیرا این امر می تواند خطر ایجاد اسکار یا هایپرپیگمانتاسیون را افزایش دهد. اگر مجبورید زیر نور آفتاب بیرون بروید، کلاه بپوشید یا از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF حداقل 30 استفاده کنید.
 • از فعالیت های شدید خودداری کنید: در چند روز اول بعد در این روش، توصیه می شود از فعالیت های شدید یا ورزش خودداری کنید، زیرا این کار می تواند جریان خون را در ناحیه درمان افزایش دهد و خطر خونریزی یا تورم را افزایش دهد.
 •  داروهای تجویز شده را مصرف کنید: پزشک ممکن است داروهایی را برای کنترل درد یا جلوگیری از عفونت پس از عمل تجویز کند. مهم است که این داروها را طبق دستورالعمل مصرف کنید تا از بهبودی ایمن و موفقیت آمیز اطمینان حاصل کنید.
 •  قرار ملاقات های بعدی: پزشک شما قرار ملاقات های بعدی را برای نظارت بر پیشرفت شما و بررسی موهای کاشته شده تعیین می کند. مهم است که در این قرار ملاقات ها شرکت کنید و هر دستورالعمل اضافی ارائه شده توسط پزشک خود را دنبال کنید.

 توجه به این نکته حائز اهمیت است که دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی فردی ممکن است بسته به روش خاص مورد استفاده و سلامت فردی و سابقه پزشکی شما متفاوت باشد. حتما دستورالعمل های پزشک خود را به دقت دنبال کنید و در صورت هرگونه نگرانی یا سوالی که ممکن است در طول روند بهبودی داشته باشید با آنها تماس بگیرید.

کاشت ابرو مردانه هم انجام می شود ؟

کاشت ابرو مردانه هم انجام می شود: بله ، این روش جراحی معمولاً توسط مردانی که ابروهای نازک یا ناهموار دارند، اغلب به دلیل ژنتیک، ریزش موی مرتبط با سن، ضربه یا کندن بیش از حد به دنبال آن هستند.

در اینجا یک مرور کلی از روش کاشت ابرو مردانه آورده شده است:

 • مشاوره: فرآیند معمولاً با مشاوره با یک جراح کاشت مو مجرب و مجرب آغاز می شود. در طول این مشاوره، جراح ابروهای بیمار را ارزیابی می کند، اهداف او را مورد بحث قرار می دهد و جزئیات عمل، خطرات احتمالی و نتایج مورد انتظار را توضیح می دهد.
 • انتخاب موی اهداکننده: جراح ناحیه اهداکننده مناسب را معمولاً از پشت یا دو طرف پوست سر بیمار، جایی که فولیکول‌های مو به طور معمول قوی و در برابر طاسی مقاوم هستند، شناسایی می‌کند. این فولیکول‌ها به این دلیل انتخاب می‌شوند که با بافت و ویژگی‌های موهای ابرو مطابقت دارند.
 • بی‌حسی موضعی: قبل از پیوند، بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن هر دو ناحیه اهداکننده و گیرنده انجام می‌شود تا از یک روش راحت و بدون درد اطمینان حاصل شود.
 • استخراج مو: جراح با دقت فولیکول های مو (گرافت) را از ناحیه اهداکننده با استفاده از تکنیکی مانند استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT) استخراج می کند. FUE شامل استخراج یک به یک فولیکول ها می شود، در حالی که FUT شامل برداشتن نواری از پوست حاوی چندین فولیکول است.
 • آماده سازی گرافت: سپس گرافت های استخراج شده به دقت تشریح شده و در زیر میکروسکوپ آماده می شوند تا واحدهای کوچک، تک مویی یا دو مویی ایجاد شوند که شبیه موهای طبیعی ابرو هستند.
 • ایجاد محل گیرنده: برش های ریز یا محل های گیرنده در ناحیه ابرو که موهای جدید در آن کاشته می شوند ایجاد می شود. جراح به زاویه، جهت و تراکم محل های گیرنده توجه زیادی می کند تا ظاهری طبیعی داشته باشد.
 • کاشت پیوند: آماده سازی گرافت ها با ظرافت در محل های گیرنده کاشته می شوند و مراقب هستند که الگوی رشد طبیعی و زوایای موهای ابرو را تقلید کنند. جراح ممکن است از ابزارهای تخصصی برای قرار دادن دقیق استفاده کند.
 • مراقبت های بعد از عمل: پس از عمل، بیماران دستورالعمل های مراقبت پس از عمل را دریافت می کنند که ممکن است شامل دستورالعمل هایی برای تمیز کردن، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف دارو برای جلوگیری از عفونت یا تورم باشد.
 • بهبود و رشد: در هفته ها و ماه های بعد، موهای کاشته شده ابتدا می ریزند اما به تدریج دوباره رشد می کنند. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید زیرا موهای جدید یکپارچه شده و بالغ می شوند.

روش های کاشت ابرو مردانه به دلیل نتایج طبیعی که توسط یک جراح ماهر انجام می شود، شناخته شده است. آنها می توانند به مردان کمک کنند تا ابروهای مشخص تر، پرتر و از نظر زیبایی شناختی دلپذیرتری داشته باشند. با این حال، مانند هر روش جراحی، خطرات و ملاحظات بالقوه ای وجود دارد، بنابراین بسیار مهم است که به طور کامل در مورد این روش و انتظارات خود صحبت کنید. قبل از تصمیم گیری برای انجام پیوند ابروی مردانه با یک متخصص پزشکی واجد شرایط.

همچنین به جز کاشت ابرو برای آقایان کاشت ریش و سبیل نیز در این مرکز انجام میگردد.

نتایج کاشت ابرو

نتایج کاشت ابرو بسته به عوامل مختلفی از جمله الگوی رشد طبیعی موی فرد، مقدار موهای کاشته شده و روش مورد استفاده برای این عمل می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، موهای کاشته شده در عرض چند ماه پس از عمل شروع به رشد می کنند و نتایج کامل در عرض ۶ تا ۱۲ ماه قابل مشاهده است.

کاشت ابرو می تواند یک راه حل طبیعی و ماندگار برای افرادی که ابروهای نازک یا کم پشت دارند ارائه دهد. موهای کاشته شده معمولاً به رشد خود ادامه می دهند و برای دستیابی به ظاهر مطلوب نیاز به نگهداری از جمله کوتاه کردن و فرم دادن دارند. با مراقبت و نگهداری مناسب، نتایج کاشت ابرو می تواند دائمی باشد.

توجه به این نکته مهم است که نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد و برخی از افراد ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظر نیاز به اقدامات اضافی یا لمس کنند. پزشک شما اطلاعات بیشتری در مورد انتظارات از این روش و جدول زمانی مورد انتظار در اختیار شما قرار می دهد نتایج.

خطرات و عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو، مانند هر جراحی دیگری، ممکن است عوارض و عواقب طبیعی داشته باشد. کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که شامل برداشتن فولیکول های مو از یک قسمت بدن و کاشت آنها به ناحیه ابرو می شود. مانند هر روش پزشکی، خطرات و عوارض احتمالی مرتبط با کاشت ابرو وجود دارد. در زیر، برخی از عوارض و خطرات کاشت ابرو عبارتند از:

 • عفونت: هر گونه عمل جراحی خطر عفونت را به همراه دارد و کاشت ابرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. با رعایت دستورالعمل های مراقبتی مناسب قبل و بعد از عمل می توان خطر عفونت را به حداقل رساند.
 • خونریزی: ممکن است در حین و بعد از عمل مقداری خونریزی وجود داشته باشد. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد به ناحیه مورد نظر فشار وارد شود یا دارو برای متوقف کردن خونریزی تجویز شود.
 • جای زخم: ممکن است مقداری اسکار در محل اهداکننده و گیرنده وجود داشته باشد، اما این معمولاً حداقل است. مراقبت مناسب از زخم می تواند به به حداقل رساندن جای زخم کمک کند.
 • رشد ضعیف: در برخی موارد، موهای کاشته شده ممکن است آنطور که انتظار می رود رشد نکنند یا در جهت غیر طبیعی رشد کنند. این معمولا می تواند باشد با رویه های اضافی اصلاح شد.
 •  بی حسی یا سوزن سوزن شدن: برخی از بیماران ممکن است پس از انجام عمل، بی حسی یا گزگز در ناحیه ابرو را تجربه کنند. این معمولا موقتی است و خود به خود برطرف می شود.
 •  واکنش های آلرژیک: برخی از بیماران ممکن است واکنش آلرژیک به بیهوشی یا سایر داروهای مورد استفاده در طول عمل نشان دهند.
 •  ورم و کبودی چشم بعد از کاشت: پس از انجام این عمل مقداری تورم قابل انتظار است. معمولاً می توان این مشکل را با دارو یا کمپرس یخ مدیریت کرد.
 • تورم و قرمزی: پس از کاشت ابرو، ممکن است در محل کاشت تورم و قرمزی رخ دهد. این عارضه ها معمولاً در طی چند روز اول بعد از جراحی ابرو بهبود می یابند.
 • خارش و حساسیت: بعضی افراد ممکن است پس از کاشت ابرو به خارش و حساسیت در محل کاشت دچار شوند. این عوارض معمولاً موقتی هستند و با استفاده از محافظت مناسب و مراقبت های پس از عمل کاشت بهبود می یابند.
 • خشکی و ترک ها: پس از کاشت ابرو، ممکن است پوست محل کاشت خشک شده و ترک هایی ایجاد شود. این مشکل معمولاً با استفاده از محافظت و مراقبت مناسب از پوست، از جمله استفاده از مرطوب کننده ها، بهبود می یابد.
 • تغییرات رنگ پوست: در برخی موارد، ممکن است پوست در محل کاشت ابرو رنگ بازی کند یا تغییرات رنگ داشته باشد. این تغییرات معمولاً موقتی است و تدریجاً بهبود می یابند.
 • عدم تطابق شکل و اندازه: در برخی موارد، ممکن است شکل و اندازه ابروهای کاشته شده با انتظارات شما مطابقت نداشته باشد. این مشکل ممکن است نیاز به تعدیل و تغییرات بیشتری داشته باشد.

مهم است بدانید که قبل از انجام عمل در مورد خطرات و عوارض مرتبط با کاشت ابرو با پزشک خود صحبت کنید. پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا کاشت ابرو برای شما مناسب است یا خیر، و می‌تواند اطلاعاتی در مورد چگونگی به حداقل رساندن خطرات و عوارض مرتبط با این عمل به شما ارائه دهد. که عوارض مذکور عموماً موقتی هستند و با مراقبت های مناسب و پیگیری دقیق از طرف پزشک یا آرایشگر متخصص، بهبود می یابند. در هر صورت، مهم است قبل از تصمیم گیری برای کاشت ابرو، با پزشک یا آرایشگر مشورت کنید و درباره عوارض احتمالی و ریسک های مربوط به جراحی مطلع شوید.

جوش ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

جوش ابرو می تواند در ناحیه ابرو ایجاد شود، درست مانند سایر قسمت های صورت یا بدن. با این حال، هنگام مواجهه با جوشابرو پس از کاشت ابرو طبیعی، باید به نکات خاصی توجه داشت:

 • مراقبت های بعد از کاشت: رعایت دستورالعمل های مراقبت های پس از کاشت توسط جراح یا متخصص پزشکی پس از کاشت ابرو بسیار مهم است. بهداشت و مراقبت مناسب می تواند به جلوگیری از عفونت و سایر عوارضی که ممکن است منجر به جوش ابرو شود کمک کند.از دست زدن به ناحیه ابروی کاشته شده خودداری کنید. لمس کردن می تواند کثیفی و باکتری را ایجاد کند که به طور بالقوه منجر به جوش ابرو یا عفونت می شود.
 • تمیز کردن: از یک پاک کننده ملایم و ضد حساسیت برای تمیز کردن ناحیه استفاده کنید. از استفاده از محصولات مراقبت از پوست خشن یا ساینده خودداری کنید، زیرا می توانند پوست را تحریک کرده و به طور بالقوه منجر به جوش شوند.
 • مرطوب کردن: برای جلوگیری از خشکی، که به طور بالقوه می تواند باعث ایجاد جوش ابرو شود، ناحیه را با یک مرطوب کننده غیر کومدوژنیک (منافذ را مسدود نمی کند) مرطوب نگه دارید.
 • اجتناب کردن آرایش سنگین: در مرحله بهبودی اولیه، بهتر است از آرایش سنگین در ناحیه پیوند شده خودداری کنید. آرایش می تواند منافذ را مسدود کند و به طور بالقوه منجر به جوش ابرو شود. هنگامی که تصمیم به آرایش مجدد گرفتید، محصولاتی را با برچسب “غیر کومدوژنیک” انتخاب کنید.
 •  با یک متخصص پوست مشورت کنید: اگر بعد از کاشت ابرو دچار جوش های ابرو مداوم یا شدید شدید، با یک متخصص پوست مشورت کنید. آنها می توانند راهنما و گزینه های درمانی برای کمک به مدیریت آکنه و در عین حال محافظت از ناحیه ابروی پیوند شده ارائه دهند.
 •  دارو: در برخی موارد، متخصص پوست ممکن است داروهای موضعی یا خوراکی را برای کمک به مدیریت آکنه تجویز کند. حتماً به متخصص پوست در مورد کاشت ابرو خود اطلاع دهید تا بتواند توصیه های خود را مطابق با آن انجام دهد.
 •  رژیم غذایی و سبک زندگی: حفظ یک رژیم غذایی متعادل و یک سبک زندگی سالم می تواند به سلامت کلی پوست کمک کند. نوشیدن آب زیاد، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مدیریت استرس همگی می توانند به حفظ سلامت پوست کمک کنند.

مهم است که به یاد داشته باشید که پوست هر فردی متفاوت است، و خطر جوش ابرو یا سایر مشکلات پوستی می تواند متفاوت باشد. اگر نگرانی یا سؤال خاصی در مورد مراقبت های بعد از پیوند خود دارید، بهتر است با جراح پیوند یا متخصص پوست مشورت کنید، زیرا آنها می توانند توصیه ها و توصیه های شخصی را بر اساس شرایط فردی شما ارائه دهند.

 

علت سیخ شدن ابرو پس از

سیخ شدن ابرو، یک مشکل رایج و ناخواسته پس از کاشت، می تواند به ظاهر نامناسب ابروها منجر شود. در این بحث، علل سیخ شدن ابرو پس از کاشت و درمان‌های بالقوه را بررسی خواهیم کرد.

سیخ شدن ابرو پس از کاشت ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد که در زیر به برخی از آنها توضیح داده شده است:

 • انتخاب مواد نامناسب و التهاب: استفاده از مواد مصنوعی بی کیفیت یا موهای طبیعی در طول فرآیند کاشت می تواند منجر به تحریک و التهاب پوست و بافت زیر جلدی شود. حساسیت به این مواد نیز ممکن است منجر به قرمزی و ناراحتی پوست شود. در حالی که التهاب پس از لانه گزینی رایج است، معمولاً می توان آن را از طریق بهداشت مناسب و استفاده از داروهای ضد التهابی کنترل کرد.
 • نوع پوست و مو: نوع پوست و مو به طور قابل توجهی بر ظاهر طبیعی و رشد موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. پوست می تواند چرب، خشک، حساس یا حساس باشد که بر توانایی مو تاثیر می گذارد به طور طبیعی رشد کنند علاوه بر این، نوع و ضخامت مو نقش دارد. موهای نازک ممکن است ظاهر طبیعی تری داشته باشند اما با تراکم کمتر، در حالی که موهای ضخیم تر تراکم بیشتری دارند اما ممکن است درشت تر به نظر برسند. بنابراین، انتخاب موهایی که مکمل نوع پوست فرد و موهای طبیعی ابرو باشد، برای دستیابی به ظاهر رضایت بخش ابرو بسیار مهم است.
 • تخصص و مهارت پزشک: کیفیت و تکنیک به کار رفته در روش کاشت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است. یک پزشک مجرب و ماهر باید این عمل را انجام دهد تا از اشتباه در زاویه، جهت، فاصله و عمق کاشت مو جلوگیری کند. خطاها در این جنبه‌ها می‌توانند منجر به نتایج تیز، تیز یا نامرتب شوند. بسیار مهم است که هنگام انتخاب پزشک و کلینیک مناسب برای اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز کوشا باشید.
 •  عدم تطابق نوع موهای کاشته شده با موهای طبیعی: گاهی اوقات، نوع و ضخامت موهای کاشته شده ممکن است با موهای طبیعی فرد هماهنگ نباشد. تفاوت در ضخامت مو، مجعدی، صافی یا رنگ می تواند منجر به ناهماهنگی خواب و جهت رشد موهای کاشته شده با موهای طبیعی شود و ظاهری نامطلوب ایجاد کند.
 •  عدم مراقبت مناسب پس از عمل: پس از کاشت ابرو، رعایت مراقبت های بعد از عمل ضروری است. این شامل استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد عفونی کننده، پرهیز از تماس با آب داغ، خودداری از استفاده از لوسیون ها یا صابون های تحریک کننده، عدم خراشیدن یا مسواک زدن پوست، دوری از نور خورشید یا تخت های برنزه، و اجتناب از آرایش چشم یا ابرو است. پیروی از این دستورالعمل ها روند بهبودی سریعتر و موفق تری را ترویج می کند و رشد مناسب مو را امکان پذیر می کند.

 به طور خلاصه، سیخ شدن ابرو پس از کاشت می تواند به دلیل عوامل مختلفی از جمله انتخاب مواد، نوع پوست و مو، مهارت پزشک، سازگاری با نوع مو و مراقبت های بعد از عمل رخ دهد. با توجه به این عوامل، افراد می توانند موفقیت کاشت ابرو خود را افزایش دهند به نتیجه ای زیباتر دست پیدا کنید.

کاشت ابرو دائمی است ؟

آیا کاشت ابرو دائمی است ؟ کاشت ابرو همیشه دائمی نیست. طول عمر کاشت ابرو بسته به عوامل مختلفی از جمله تکنیک مورد استفاده، عوامل فردی و مراقبت های پس از آن می تواند متفاوت باشد. در برخی موارد، کاشت ابرو می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد یا حتی دائمی در نظر گرفته شود، در حالی که در برخی موارد، ممکن است به مرور زمان نیاز به لمس یا نگهداری داشته باشد.

ماندگاری کاشت ابرو در درجه اول به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تکنیک: روش مورد استفاده برای کاشت می تواند روی مدت زمان ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد. تکنیک‌هایی مانند میکروبلیدینگ، که در آن رنگدانه در لایه‌های بالایی پوست کاشته می‌شود، ممکن است هر ۱ تا ۲ سال یکبار نیاز به لمس داشته باشند. با این حال، روش های تهاجمی تر مانند جراحی کاشت مو می تواند نتایج طولانی تری ارائه دهد.
 • تنوع فردی: بدن هر فرد به روش متفاوتی واکنش نشان می دهد. عواملی مانند نوع پوست، رشد طبیعی مو، و توانایی بدن برای حفظ موهای کاشته شده می تواند بر مدت زمان ماندگاری نتایج تاثیر بگذارد.
 • مراقبت های بعدی: مراقبت های پس از آن مناسب ضروری است حفظ طول عمر کاشت ابرو پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل ارائه شده توسط پزشک می تواند به اطمینان از بهترین نتایج ممکن کمک کند. سبک زندگی و عوامل محیطی: انتخاب های سبک زندگی و عوامل محیطی، مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و مواد شیمیایی خشن، می تواند بر طول عمر کاشت ابرو تأثیر بگذارد. محافظت از ابروها در برابر نور خورشید و استفاده از محصولات مراقبت از پوست ملایم می تواند به افزایش طول عمر آنها کمک کند.

دلیل ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست ؟

ریزش ابرو بعد از کاشت می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، علی رغم موفقیت اولیه این روش. درک این دلایل بالقوه برای هر کسی که به کاشت ابرو فکر می کند ضروری است. در اینجا چند دلیل رایج برای ریزش ابرو پس از کاشت وجود دارد:

 • چرخه رشد طبیعی مو: مانند همه موها، موهای ابرو نیز مراحل رشد، استراحت و ریزش را طی می کنند. پس از کاشت، برخی از موهای تازه کاشته شده ممکن است چرخه رشد طبیعی خود را دنبال کرده و در نهایت ریزش کنند. این یک بخش طبیعی از روند رشد مو است و می تواند منجر به ریزش موقت شود.
 • مراقبت های پس از کاشت ناکافی: مراقبت های نادرست پس از کاشت می تواند منجر به عوارض و ریزش موهای کاشته شده شود. پیروی نکردن دستورالعمل های توصیه شده مراقبت های پس از آن، مانند پرهیز از قرار گرفتن در معرض بیش از حد آفتاب، استفاده نکردن از محصولات مراقبت از پوست خشن، یا تمیز و مرطوب نگه نداشتن ناحیه، می تواند به ریزش مو کمک کند.
 • عفونت یا عوارض: عفونت ها، اگرچه نادر هستند، می توانند پس از هر جراحی یا تهاجمی رخ دهند روش، از جمله کاشت ابرو. عفونت ها می توانند منجر به ریزش مو در ناحیه کاشته شده شوند و ممکن است نیاز به مداخله پزشکی داشته باشند.
 •  تکنیک نادرست: انتخاب روش کاشت و مهارت پزشک در انجام این روش می تواند به طور قابل توجهی بر نتایج تأثیر بگذارد. اگر این تکنیک به درستی انجام نشود، ممکن است منجر به احتباس ضعیف مو و در نهایت ریزش شود.
 •  شرایط پزشکی زمینه ای: برخی شرایط پزشکی و داروها می توانند بر رشد مو تأثیر بگذارند. شرایطی مانند آلوپسی آره آتا، عدم تعادل هورمونی، یا اختلالات خودایمنی می تواند حتی پس از کاشت به ریزش موی ابرو کمک کند.
 •  استرس یا ضربه: استرس فیزیکی یا عاطفی و همچنین ضربه به ناحیه ابرو (به عنوان مثال، مالش، خراشیدن یا کشیدن بیش از حد)، می تواند موهای کاشته شده را مختل کرده و باعث ریزش زودرس آنها شود.
 •  افزایش سن: با گذشت زمان، با افزایش سن، تراکم موی طبیعی فرد کاهش می‌یابد که هم روی موهای طبیعی و هم روی موهای کاشته شده تأثیر می‌گذارد. این می تواند نتیجه دهد در ظاهری کمتر متراکم، اگرچه بخشی طبیعی از روند پیری است.
 •  نگهداری ناکافی: بسته به روش کاشت مورد استفاده، ممکن است جلسات نگهداری لازم باشد تا ابروها به بهترین شکل ظاهر شوند. عدم حضور در این جلسات می تواند منجر به ریزش تدریجی موهای کاشته شده شود.

توجه به این نکته مهم است که اگرچه ممکن است درجاتی از ریزش مو پس از کاشت ابرو رخ دهد، اما لزوماً به این معنی نیست که این روش ناموفق بوده است. دوام و ماندگاری ابروهای کاشته شده می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بحث در مورد انتظارات و نگرانی های خود با یک پزشک واجد شرایط قبل از عمل می تواند به شما در درک بهتر خطرات و نتایج بالقوه کمک کند. علاوه بر این، پیروی از دستورالعمل‌های مناسب مراقبت‌های بعدی و حفظ یک سبک زندگی سالم می‌تواند به نتایج بهتر و طولانی‌تر کمک کند.

کاشت ابرو نیاز به ترمیم دارد ؟

کاشت ابرو گاهی اوقات ممکن است نیاز به روش های ترمیم یا لمسی داشته باشد، اما همیشه لازم نیست. اینکه آیا نیاز به ترمیم یا تاچ آپ است یا خیر بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله اهداف فرد، تکنیک مورد استفاده و نحوه اجرای اولیه کاشت. در اینجا مواردی وجود دارد که در آنها ممکن است ترمیم یا لمس ابرو در نظر گرفته شود:

 • تقویت مورد نظر: اگر فرد بخواهد شکل، ضخامت یا تراکم ابروهای خود را افزایش دهد یا اصلاح کند، ممکن است برای دستیابی به ظاهر دلخواه خود، روش تاچ آپ را انتخاب کند.
 • نتایج رضایت بخش: در برخی موارد، کاشت ابرو اولیه ممکن است به دلیل عواملی مانند توزیع ناهموار مو، ظاهر غیر طبیعی یا تراکم ناکافی، انتظارات بیمار را برآورده نکند. روش های تعمیر یا لمس می تواند این مشکلات را برطرف کند.
 • رشد طبیعی مو: مانند هر موی دیگری، موهای کاشته شده ابروی یک چرخه رشد طبیعی را طی می کنند که شامل یک مرحله ریزش است. برخی از موهای کاشته شده ممکن است در ابتدا ریزش کنند و ممکن است چندین ماه طول بکشد تا موهای جدید دوباره رشد کنند. ممکن است برای پر کردن شکاف‌های باقی‌مانده از ریزش، مورد نظر باشد.
 • عوارض: به ندرت، عوارضی مانند عفونت یا مشکلات مربوط به بقای پیوند ممکن است پس از عمل اولیه رخ دهد. ممکن است برای رفع این عوارض و دستیابی به نتایج مورد نظر نیاز به ترمیم باشد.
 • تنظیم برای پیری: با گذشت زمان، ویژگی‌های صورت و ترجیحات فرد ممکن است تغییر کند. برخی از افراد ممکن است برای تنظیم ابروهای خود برای تطبیق بهتر ظاهر یا ترجیحات در حال تغییر خود، روش های لمس کردن را انتخاب کنند.
 • تکنیک و مهارت: زمانی که عمل اولیه توسط جراح ماهر و با تجربه انجام می شود که برای دستیابی به نتایج طبیعی مراقبت می کند، می توان نیاز به تعمیر یا تاچ آپ را به حداقل رساند.
 • نگهداری: بسته به روش کاشت مورد استفاده، جلسات نگهداری ممکن است در طول زمان توصیه شود تا از ماندگاری و ظاهر مطلوب ابروهای کاشته شده اطمینان حاصل شود.

برای آن مهم است افرادی که کاشت ابرو را در نظر می گیرند انتظارات واقع بینانه دارند و در طول مشاوره اولیه اهداف خود را به طور کامل با یک پزشک متخصص در میان می گذارند. اگر ترمیم یا تاچ آپ مورد نظر باشد، ارتباط آشکار با جراح برای تعیین بهترین روش برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است.

به خاطر داشته باشید که هر کسی که تحت کاشت ابرو قرار می‌گیرد نیازی به ترمیم یا تاچ‌آپ ندارد. بسیاری از افراد از نتایج اولیه خود راضی هستند و بهبودهای طولانی مدت در ظاهر ابروهای خود را تجربه می کنند.

چه زمانی نیاز به ترمیم کاشت ابرو خواهد بود؟

بین کاشتن ابرو و ترمیم ابرو تفاوت وجود دارد. موهای استفاده شده در کاشتن ابرو از بانک موی خود فرد است که این تکنیک مناسب افرادیست که فولیکولهای کافی و بانک موی خوبی داشته باشند.

در این روش، موهای کاشته شده بر اساس الگوی رشد و خصوصیات ابروهای طبیعی به خوبی رشد خواهند کرد و نتایجی بسیار طبیعی و طولانی مدت به همراه دارد.

اما ترمیم ابرو برای افرادی مناسب است که دارای بانک موی خوبی نیستند و یا اینکه طاسی به شکل وسیعی در آنها رخ داده است. بطور مثال، در افرادی که به بیماری آلوپسی آره آتا یا آلوپسی یونیورسالیس دچار هستند، ریزش موها در قسمتهای مختلف بدن اتفاق می افتد و برای این افراد کاشت ابرو مناسب نیست.

در مواردی این چنینی، برای پر کردن و بازسازی قسمتهایی از ابرو که دچار کم پشتی شده اند، از موها یا الیاف مصنوعی استفاده می شود.

با اینکه نتایج حاصل از ترمیم ابرو با کمک این الیاف می تواند بسیار طبیعی باشد، اما خطرات بالقوه ای را نیز به همراه خواهد داشت؛ بطوریکه در مواردی ریسک رد شدن و یا بروز عارضه های کاشت موهای مصنوعی بروز می کند که در این شرایط، ممکن است ترمیم ابرو با الیاف مصنوعی باعث ایجاد زخم یا از دست دادن ابروها بصورت دائمی شود.

بنابراین، این روش معمولا توصیه نمی شود و بهتر است افرادی با بانک موی ضعیف از انجام ترمیم ابرو با الیاف یا موی مصنوعی خودداری کرده و از روشهای جایگزین نظیر میکروپیگمنتیشن، تاتو یا از مداد ابرو برای پر نشان دادن ابروها استفاده کنند.

کاشت ابرو چقد زمان می برد؟

سوالی که برای متقاضیان پیش می آید این است که کاشت ابرو چند ساعت طول می کشد ؟ ، مدت زمان عمل کاشت ابرو بسته به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی مورد و تکنیک مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، کاشت ابرو معمولاً بین ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این فقط یک تخمین تقریبی است و موارد فردی ممکن است متفاوت باشد. در اینجا برخی از عواملی وجود دارد که می توانند بر مدت زمان تأثیر بگذارند:

 • تعداد گرافت ها: تعداد گرافت های مو (فولیکول های) پیوند شده نقش مهمی در تعیین مدت زمان انجام عمل دارد. اگر فقط تعداد کمی از پیوندها برای پر کردن نقاط نازک مورد نیاز باشد، این روش در مقایسه با یک ترمیم گسترده‌تر سریع‌تر خواهد بود.
 • تکنیک: انتخاب تکنیک پیوند می تواند بر مدت زمان عمل تاثیر بگذارد. استخراج واحد فولیکولی (FUE) معمولاً بیشتر از پیوند واحد فولیکولی (FUT) طول می کشد. FUE شامل استخراج گرافت های فردی در یک زمان است، در حالی که FUT شامل برداشتن یک نوار از بافت است. حاوی چندین پیوند
 • پیچیدگی سایت گیرنده: پیچیدگی ایجاد سایت های گیرنده در ناحیه ابرو نیز بر زمان مورد نیاز تأثیر می گذارد. ایجاد سایت های دقیق و طبیعی ممکن است زمان بیشتری ببرد، به خصوص اگر شکل یا تراکم مورد نظر پیچیده باشد.
 • راحتی بیمار: راحتی و رفاه بیمار در طول عمل بسیار مهم است. استراحت و تنظیمات کافی برای راحتی بیمار می تواند مدت زمان کلی را افزایش دهد.
 • تجربه جراح: تجربه و مهارت جراح می تواند بر کارایی عمل تأثیر بگذارد. جراحان باتجربه ممکن است بتوانند پیوند را با سرعت بیشتری انجام دهند و در عین حال نتایج با کیفیت بالا را حفظ کنند.
 • آماده‌سازی و برنامه‌ریزی: برنامه‌ریزی و آماده‌سازی کافی قبل از عمل می‌تواند به ساده‌سازی فرآیند کمک کند. این شامل آماده سازی پیوند، برنامه ریزی محل گیرنده و تجویز بیهوشی است.
 • مراقبت های بعد از عمل: پس از پیوند، بیمار ممکن است به مراقبت ها و دستورالعمل های بعد از عمل نیاز داشته باشد که می تواند به کل زمان صرف شده در کلینیک یا مرکز جراحی اضافه کند.

به خاطر داشته باشید که اگرچه این عمل ممکن است چندین ساعت طول بکشد، اما نتایج کامل کاشت ابرو فوری نیست. پس از عمل، موهای کاشته شده قبل از رشد تدریجی، مرحله ریزش را طی می کنند. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج نهایی قابل مشاهده باشد.

بیمارانی که قصد کاشت ابرو را دارند باید با یک جراح واجد شرایط مشورت کنند که بتواند تخمین شخصی مدت زمان این عمل را بر اساس نیازها و اهداف خاص آنها ارائه دهد. علاوه بر این، بیماران باید برای روند بهبودی و رشد آماده شوند، که ممکن است قبل از اینکه ابروها به ظاهر دلخواه خود برسند، زمان می برد.

چرا عمل کاشت ابرو را در کلینیک مانا در مشهدانجام دهیم؟

شما برای انجام عمل کاشت ابرو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و با بررسی تمامی شرایط انتخاب لازم را صورت بخشید. مسلما عوامل مختلفی وجود دارد که کاشت ابرو را در کلینیک مانا توصیه می کنیم. این عوامل در نتیجه نهایی عمل شما بسیار تاثیرگذار هستند و نتایج فوق العاده ای را برای شما خلق خواهند کرد. هر کدام از این مزیتهای کلینیک مانا را به صورت جداگانه برای شما بیان خواهیم کرد.

آشنایی کامل با کاشت ابرو/ روش‌ها و توصیه‌های تخصصی

از قدیم یکی از عوامل زیبایی در چهره داشتن ابرو پر و زیبا بوده است. از راه‌هایی که افراد برای پر نشان دادن ابروی خود استفاده  می‌کردند انجام آرایش و استفاده از لوازم آرایشی بوده است. به هرجهت مردم تمایل دارند راه‌هایی را استفاده کنند که ابروهای دائمی به آن‌ها ببخشد.

کاشت ابرو توسط جراح و متخصص زیبایی بوسیله‌ی انتقال موهای هر فرد انجام می‌شود .

در حالیکه روند بسیار ساده به نظر می‌رسد، عوامل زیادی باید بررسی شوند از جمله هزینه‌ی این عمل تا مراقبت‌های قبل و بعد عمل و عوارض آن. در ادامه متخصصین مرکز کلینیک زیبایی مانا نکاتی را در این باره ارائه می‌دهند تا متوجه شوید که آیا کاشت ابرو مناسب شما هست یا خیر!

روش FUE چیست؟

FUE یک روش مدرن کاشت  است که جراح همزمان با مو، فولیکول‌های مو را نیز خارج می‌کند تا پس از کاشت، مو قابل رشد باشد. موی قابل برداشت اکثرا از کنار سر برداشت می‌شود. فولیکول‌های مو پس از برداشت، در قسمت‌های تشخیص داده شده کاشت می‌شوند. کاشت ابرو به روش FUE یکی از جدیدترین روش های کاشت است که در آن شاهد جراحی های طولانی مدت ، بیهوشی ، خونریزی های شدید ، بخیه های عمیق ، جلسات متعدد نیستیم و همچنین در این روش شخص متقاضی کاشت هیچ گونه دوران نقاهتی را تحمل نمی کند. این روش کاشت از دانش روز دنیا به همراه رعایت اصول و قوانین کاشت مو بهره برده است که این دو مورد باعث شده است که این تکنیک طرفداران خاص خود را پیدا کرده و رضایت اکثریت را پس از انجام کاشت با این روش جلب کند.

برای مردانی که به ریزش مو مردانه دچار هستند، همیشه مو از کناره‌های سر برداشت می‌شود.

روش FUE چگونه کار می‌کند؟

کاشت ابرو به روش FUE، روشی است که برای حفظ و شکل دهی دوباره دائمی ابرو استفاده می شود.این روش ظاهر ابرو را بهبود می بخشد و مشکلاتی که از لحاظ زیباشناختی در ابروی شخص وجود دارد را برطرف می سازد. در این روش دیگر نیازی به جراحی نبوده و از بیهوشی و بخیه های عمیق استفاده نمی کنیم خواب یک دست و منظم مو و همچنین غیرطبیعی نبودن آن از مزیت های منحصر به فرد این روش کاشت می باشد که این تکنیک را محبوب کرده است.

موی سر به روشی متفاوت از موی ابرو رشد می کند. در واقع موهای ابرو در مقایسه با واحدهای فولیکولی که شامل ۱ تا ۴ تار مو است، بصورت تک تک رشد میکند. بنابراین موهایی که از قسمت های بانک مو برداشته می شود، را باید با استفاده از میکروسکوپ های قوی دو قسمت کرد. سپس هرکدام از این تارهای تقسیم شده را در محل های گیرنده قرار می دهند. از آنجایی که ابروها نسبت به موهای سطح پوست در زاویه ای تندتر رشد می‌کنند، انجام این کار مهارت و تجربه بالایی لازم است. همچنین انحنای طبیعی مو از نکته های حائز اهمیت است  بطوری که هم راستا با انحنای ابروها باشد. همچنین ابرو نیز بایستی به طریقی مرتب شود که به صورت مورب رشد کند بخصوص در بخش میانی  تا ظاهر طبیعی ابرو را دنبال کند.

مهم‌ترین ویژگی‌های کاشت ابرو به روش FUE چیست؟

 • روشی است که صدمه کمی به سر بیمار می زند.
 • بندرت زخم های عمیق قابل رؤیت بجا می گذارد.
 • خونریزی و درد کمی دارد.
 • دوره بهبودش بسیار کم است.
 • به پزشک این امکان را می دهد که موی دهنده را حتی از بدن بیمار بگیرد.

کاشت ابرو به به روش FUE چقدر طول می‌کشد؟

کاشت ابرو به روش FUE می‌تواند به اندازه یک جلسه طولانی و یا چند جلسه کوتاه مدت به طول انجامد. برای اطلاع دقیق‌تر درباره نحوه پیشروی کاشت ابرو می‌توانید با متخصصین کلینیک زیبایی مانا در ارتباط باشید.

زمان کاشت ابرو متفاوت است ولی معمولا به تعداد موهای قابل کاشت در ابرو بستگی دارد.

کاشت ابرو به روش FUT و تفاوت‌های آن با FUE

در کاشت ابرو به شیوه FUT، فرد متقاضی بیهوش می‌شود و عمل جراحی آن طولانی‌تر است. در این روش به جراحی و برداشت از بانک مو پرداخته می‌شود و با ایجاد منافذی در محل قرار گیری ابرو، در هر منفذ 1 یا 2 واحد مو قرار می‌گیرد .

هم چنین به مرور زمان جای جراحی و زخم‌ها می‌ماند. این در حالی است که کاشت با روش FUE در زمان کمتری انجام می‌شود و جای زخم کمتر باقی می‌ماند. همچنین به دلیل اینکه فولیکول‌های مو کامل وارد منافذ جدید ابرو می‌شوند، احتمال رشد قوی‌تر مو بیشتر است.

کاشت ابرو در بارداری ممکن است ؟

به طور کلی انجام عمل های زیبایی انتخابی از جمله کاشت ابرو یا کاشت ابرو در بارداری توصیه نمی شود. چندین دلیل برای این احتیاط وجود دارد:

 • تغییرات هورمونی: بارداری با تغییرات هورمونی قابل توجهی در بدن زنان همراه است. این نوسانات هورمونی می تواند روی رشد مو از جمله رشد موهای کاشته شده تاثیر بگذارد. نتیجه عمل ممکن است در دوران بارداری قابل پیش بینی نباشد.
 • بیهوشی و داروها: بیهوشی و داروهای خاصی که در طول عمل استفاده می شوند می توانند خطراتی را هم برای مادر و هم برای جنین در حال رشد ایجاد کنند. اجتناب از قرار گرفتن در معرض بیهوشی و داروها در دوران بارداری تا حد امکان ضروری است.
 • استرس و ناراحتی: عمل های زیبایی می توانند استرس زا و ناراحت کننده باشند، چه از نظر جسمی و چه از نظر احساسی. بارداری به خودی خود می تواند از نظر جسمی و از نظر احساسی چالش برانگیز باشد. انجام اقدامات انتخابی در دوران بارداری ممکن است غیر ضروری باشد فشار.
 • بهبودی: روند بهبودی پس از عمل ممکن است در دوران بارداری تحت تاثیر قرار گیرد. اولویت دادن به سلامت و رفاه مادر و نوزاد در این دوران بسیار مهم است.
 • مشاوره با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی: قبل از در نظر گرفتن هرگونه عمل زیبایی در دوران بارداری، ضروری است با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، ترجیحاً یک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید. آنها می توانند بر اساس تاریخچه پزشکی و شرایط خاص فرد راهنمایی کنند.

در بیشتر موارد، اعمال زیبایی انتخابی، از جمله کاشت ابرو، بهتر است به بعد از بارداری و دوره پس از زایمان موکول شود. هنگامی که بارداری و شیردهی کامل شد، می توانید اهداف زیبایی خود را با یک پزشک واجد شرایط که می تواند راهنمایی هایی در مورد زمان و ایمنی این عمل ارائه دهد، در میان بگذارید.

اولویت دادن به سلامتی خود و جنین در دوران بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است. همیشه قبل از تهیه هر کدام با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید تصمیم گیری در مورد روش های زیبایی در این مدت.

کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ را انتخاب کنیم ؟

انتخاب بین کاشت ابرو و میکروبلیدینگ به ترجیحات، نیازها و شرایط فردی شما بستگی دارد. هر دو روش مزایا و ملاحظات خود را دارند. در اینجا مقایسه ای برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه آورده شده است:

تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

کاشت ابرو:

 • نتایج دائمی: کاشت ابرو نتایج دائمی ارائه می دهد زیرا شامل پیوند فولیکول های واقعی مو از یک قسمت بدن شما به ابروهای شما است. این موهای کاشته شده به رشد طبیعی مانند بقیه موهای شما ادامه خواهند داد.
 • ظاهر طبیعی: موهای کاشته شده ظاهر بسیار طبیعی دارند زیرا موهای خود شما هستند. آنها با بافت و رنگ موهای ابروی موجود شما مطابقت دارند.
 • طول عمر: کاشت ابرو معمولاً در مقایسه با میکروبلیدینگ اثر طولانی تری دارد. آن‌ها می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند، و اغلب نیاز به لمس کمی دارند.
 • مناسب برای ریزش مو: کاشت ابرو برای افرادی که ریزش موی ابرو قابل توجهی دارند، چه به دلیل ژنتیک، چه به دلیل پزشکی، یک گزینه عالی است. شرایط یا تروما

میکروبلیدینگ:

 • نتایج موقت: میکروبلیدینگ نتایج نیمه دائمی را ارائه می دهد. رنگدانه به مرور زمان محو می شود، معمولاً در عرض ۱-۲ سال، که به شما امکان می دهد شکل یا رنگ را در صورت نیاز تنظیم کنید.
 • روش سریع: میکروبلیدینگ یک روش نسبتاً سریع است که شامل ایجاد ضربه های ظریف و مو مانند با رنگدانه به صورت دستی است. زمان بهبودی در مقایسه با کاشت ابرو کمتر است.
 • قابل سفارشی سازی: میکروبلیدینگ انعطاف پذیری بیشتری را در شکل دادن و مشخص کردن ابروهای شما فراهم می کند. می توان آن را برای ایجاد مدل ها و اشکال مختلف ابرو تنظیم کرد.
 • کمتر تهاجمی: میکروبلیدینگ نسبت به کاشت ابرو جراحی کمتر تهاجمی است و برای افرادی که می‌خواهند ابروهای خود را بدون جراحی اصلاح کنند، گزینه مناسبی است.
 • تعمیر و نگهداری مورد نیاز: برای حفظ ظاهر دلخواه، میکروبلیدینگ ممکن است هر ۱ تا ۲ سال یکبار نیاز به جلسات تاچ آپ داشته باشد، زیرا رنگدانه به تدریج محو می شود.

ملاحظات:

 • هزینه: کاشت ابرو معمولاً گرانتر از میکروبلیدینگ است به دلیل ماهیت جراحی و نیاز به تجهیزات و تخصص تخصصی.
 • بهبود و ریکاوری: میکروبلیدینگ معمولاً در مقایسه با روند بهبودی پس از کاشت ابرو، زمان و ناراحتی کمتری را به همراه دارد.
 • نیازهای فردی: نیازها و ترجیحات خاص شما باید تصمیم شما را هدایت کند. برخی از افراد نتایج طولانی مدت و طبیعی کاشت ابرو را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر از انعطاف پذیری و تعهد کمتر میکروبلیدینگ قدردانی می کنند.

در نهایت، انتخاب بین کاشت ابرو و میکروبلیدینگ به اهداف، بودجه، تحمل نگهداری و سطح ماندگاری شما بستگی دارد. توصیه می شود با یک پزشک یا متخصص واجد شرایط مشورت کنید که می تواند شرایط فردی شما را ارزیابی کند و به شما کمک کند تا بر اساس نیازها و انتظارات شما تصمیمی آگاهانه بگیرید.

هزینه کاشت ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه کاشت ابرو بر اساس عوامل مختلفی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. مهم است که توجه داشته باشید که هزینه بسته به مکان شما و کلینیک یا جراح خاصی که انتخاب می کنید می تواند بسیار متفاوت باشد. در اینجا برخی از عوامل کلیدی که بر هزینه کاشت ابرو تأثیر می گذارد آورده شده است:

 • موقعیت جغرافیایی: هزینه اقدامات پزشکی، از جمله کاشت ابرو، اغلب بر اساس منطقه و کشور متفاوت است. به طور کلی، شهرها و مناطق بزرگتر با هزینه های زندگی بالاتر، قیمت های بالاتری دارند.
 • شهرت و تجربه کلینیک یا جراح: جراحان یا کلینیک های باتجربه و معتبر اغلب برای خدمات خود هزینه بیشتری دریافت می کنند. کیفیت نتایج و ایمنی روش ممکن است با متخصصان بسیار ماهر بهتر باشد.
 • تکنیک مورد استفاده: روش استفاده شده برای پیوند می تواند بر هزینه تاثیر بگذارد. استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) دو تکنیک رایج هستند که FUE معمولاً گران‌تر است.
 • تعداد پیوندهای مورد نیاز: تعداد فولیکول های مو (گرافت) مورد نیاز برای دستیابی به ضخامت و شکل ابروی مورد نظر شما بر هزینه آن تاثیر می گذارد. پیوندهای ضخیم تر و گسترده تر معمولاً هزینه بیشتری خواهند داشت.
 •  سفارشی سازی: برخی از بیماران ممکن است نیاز به سفارشی سازی دقیق تری داشته باشند، مانند تطبیق موهای کاشته شده با رنگ و شکل ابروهای موجود. این می تواند به هزینه اضافه کند.
 •  هزینه های مشاوره: برخی از کلینیک ها برای ارزیابی نیازهای خاص شما و ارائه یک برنامه درمانی هزینه مشاوره دریافت می کنند.
 •  پیگیری و مراقبت های پس از پیوند: مراقبت های پس از پیوند و هر گونه قرار ملاقات های بعدی اغلب در هزینه کلی گنجانده می شود.
 •  هزینه های بیهوشی و تسهیلات: هزینه ها ممکن است شامل بیهوشی، هزینه اتاق عمل و سایر هزینه های مربوط به تسهیلات باشد.
 •  رویه‌های اضافی: اگر به رویه‌های اضافی مانند بازبینی یا بازبینی نیاز دارید، اینها هزینه کلی را افزایش می‌دهند.
 •  داروهای قبل و بعد از عمل: داروهایی که قبل و بعد از جراحی تجویز می شوند ممکن است به کل هزینه کمک کنند.

 مهم است که با یک متخصص کاشت ابرو واجد شرایط مشورت کنید تا نیازهای خاص خود را تعیین کرده و برآورد دقیقی از هزینه دریافت کنید. به یاد داشته باشید که کیفیت و ایمنی عمل باید در اولویت باشد و انتخاب یک جراح یا کلینیک معتبر و با تجربه برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. قیمت کاشت ابرو می تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار متغیر باشد، بنابراین بسیار مهم است که گزینه های خود را به طور کامل تحقیق و مقایسه کنید.

هزینه‌ی کاشت ابرو با توجه به میزان پیوند ابرو متفاوت است. شما می‌توانید پس از دریافت مشاوره از متخصصین کلینیک زیبایی مانا از هزینه‌ها اطلاع پیدا کنید.

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه نمی شود؟

با اینکه کاشتن ابرو روشی مناسب برای داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا است، اما انجام این روش به برخی افراد توصیه نمی شود:

 • افرادی که دچار ریزش موی تکه ای یا به عارضه آلوپسی آره آتا مبتلا هستند. این افراد با ریزش موی لکه ای در بخش های مختلف بدنشان مواجه می شوند.
 • افراد مبتلا به اختلالات خونریزی یا مشکل لخته شدن خون کاندیدای مناسبی برای کاشتن ابرو نیستند.
 • افراد مبتلا به آلوپسی توتالیس و آلوپسی یونیورسالیس نباید کاشتن ابرو انجام دهند. مبتلایان به آلوپسی توتالیس با ریزش کامل موهای سر و حتی مژه ها و ابروها مواجه می شوند و آلوپسی یونیورسالیس شخص را دچار ریزش کامل موهای بدن نظیر مژه ها، ابروها، صورت، سر و بدن می کند.
 • مبتلایان به عارضه تریکوتیلومانیا یا اشخاصی که تمایل زیادی به کندن موهایشان دارند.
 • کاشتن ابرو برای افرادی که دارای سابقه ی عوارض شدید در ارتباط با جراحی زیبایی هستند، مناسب نیست.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

قبل از کاشتن ابرو باید مواردی را در نظر داشت:

 • اصلاح سبک تغذیه ۲ الی ۴ هفته پیش از انجام کاشت
 • کاهش استرس
 • داشتن خوابی کافی پیش از کاشتن ابرو
 • حمام پیش از کاشت
 • قطع مصرف داروهای رشد ابرو دو هفته پیش از کاشتن ابروها
 • بررسی وضعیت سلامتی و قطع داروهای خاص حدود ۲ تا ۴ هفته پیش از عمل 
 • قطع استفاده از داروهای ضد انعقاد خون
 • عدم مصرف دخانیات حدود ۱۰ روز الی ۲ هفته پیش از کاشت
 • عدم مصرف مشروبات الکلی حداقل ۱۰ روز پیش از عمل
 • عدم استفاده از نوشیدنیهای کافئین دار معمولا دو هفته پیش از کاشت
 • رنگ نکردن موها قبل از کاشت
 • مصرف آنتی بیوتیک پیش از کاشت

بهترین کلینیک کاشت ابرو مشهد کجاست؟

داشتن ابروی زیبا تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد. خیلی از افراد از مشکل ریزش ابرو، کم رشد بودن و یا ضخامت کم ابروی خود رنج می‌برند. در این مورد کاشت ابرو یکی از بهترین راه‌حل هاست زیرا با این روش این مشکلات برطرف خواهد شد. انتخاب بهترین کلینیک برای انجام این کار بسیار حائز اهمیت است زیرا کاشت ابرو باید در مرکزی مجهز و توسط پزشک فوق تخصص یا مهارت بالا انجام شود.

کاشت ابرو کاری حساس و مهم است و رعایت ظرافت و دقت توسط پزشک متخصص بسیار ضروری است. کلینیک مانا با ۲۰ سال تجربه موفق و دارا بودن بهترین پزشکان متخصص بهترین کلینیک کاشت ابرو مشهد معرفی می‌شود.

ویژگی ها و وجه تمایز کلینیک‌ کاشت ابرو مانا در مشهد

• کادر پزشکی متخصص و با تجربه
• بیش از 10 سال تجربه موفقیت‌آمیز
• دارای متبحرترین پزشکان متخصص پوست و مو
• محیط بهداشتی و استریل مداوم اتاق‌ها
• دارای به روزترین دستگاه‌ها و تجهیزات
• دارای پرسنل متعهد و کارآمد
• پشتیبانی ۲۴ ساعته و پاسخگویی به سوالات شما

 رضایت بخشی پس از کاشت ابرو به چه میزان خواهد بود؟

افرادی که تمایل به انجام کاشت ابرو و کاشت مو دارند ابتدا در یک جلسه رایگان با پزشک معالج کلینیک مانا به مشورت می‌پردازند. در این جلسه پزشک متخصص راهنمایی های لازم را انجام می‌دهد و در نهایت فرم دلخواه با توجه به نظر پزشک و مراجعه کننده انتخاب می‌شود. انجام کار در محیط کاملا بهداشتی و استریل انجام می‌گیرد. بدین صورت میزان رضایتمندی بیشترین میزان خود را دارا می‌باشد.

مزايا و قيود زراعة الحاجب

فوائد زراعة الحاجب

حل دائم

حواجب طبيعية تماما

تحقيق النتائج المرجوة لكل فرد

بدون ای ندوب

قيود زراعة الحاجب

احتمال تساقط الشعر المزروع

احتمال النمو الزائد

 إذا لم تجد إجابة لسؤالك ، فاتصل باستشاريي عياد أولئك الذين يعانون من أسفل ظهر حاجبيهم يمكن أن يكونوا مرشحا جيدا لهذا الإجراء مانا

إجابات على جميع أسئلتك حول زراعة الحاجب

أولئك الذين يعانون من مشکلة الحواجب الخفیفه يمكن أن يكونوا مرشحین جيدین لهذا الإجراء . بالإضافة إلى ذلك ، لا ينبغي أن يكون لدى هؤلاء الأشخاص أي أمراض مرتبطة بالدم أو تخثر على الإطلاق.

بعد حوالي 4 إلى 6 أشهر من زراعة الحاجب ، يبدأ نمو كبير للشعر المزروع. في الأسابيع الأولى بعد الزرع ، سترى تساقط شعر الحاجب ، لا تقلق ، فهذه عملية طبيعية تماما وسيبدأ الشعر في النمو مرتين. بعد 10 أشهر يمكنك رؤية النتائج النهائية.

تتضمن زراعة الحاجب إزالة بصيلات الشعر من المنطقة المانحة (عادة الجزء الخلفي من فروة الرأس) وزرعها في منطقة الحاجب. عادة ما يتم تنفيذ الإجراء تحت التخدير الموضعي ، ويتم وضع بصیلات الشعر في شقوق صغيرة في منطقة الحاجب. 

بعد زراعة الحاجب ، يختلف الوقت المناسب لرسمها اختلافا كبيرا اعتمادا على مجموعة متنوعة من العوامل مثل طريقة الزراعة ونوع التطعيم وسرعة الشفاء. بشكل عام ، سيقدم لك الطبيب الذي أجرى عملية زراعة الحاجب توصيات محددة بعد الزرع ، بما في ذلك الوقت المناسب لتلوين حاجبيك. يوصي بعض الأطباء بالانتظار لمدة 2 إلى 4 أسابيع على الأقل بعد الجراحة حتى تلتئم الحواجب تماما ويتم إجراء علاجات ما بعد الجراحة. بعد هذا الوقت ، قد تتمكن من طلاء الحاجبين. أيضا ، قد يحدد بعض الأطباء الوقت المناسب أكثر أو أقل من ذلك ، لذلك من الأفضل اتباع نصيحة طبيبك المحددة. على أي حال ، قبل صبغ حاجبيك ، من الأفضل استشارة طبيبك لتحديد الوقت المناسب بناء على حالتك وإعطائك الإرشادات اللازمة لهذا الإجراء. أيضا ، تأكد من استخدام المنتجات المناسبة والجودة لتلوين حاجبيك للحصول على أفضل النتائج وعدم الإضرار بصحة حاجبك وشفائه.

المرشح الجيد لزراعة الحواجب هم الأشخاص الذين عانوا من فقدان أو ترقق الحواجب ويميلون إلى إصلاح أو تحسين مظهر حواجبهم. فيما يلي بعض العوامل التي يمكن أن تساعد في تحديد ما إذا كان الشخص مرشحا جيدا لعملية زراعة الحاجب: تساقط شعر الحاجب: عادة ما يعاني المرشحون من تساقط كبير في شعر الحاجب بسبب عوامل مثل الإزالة المفرطة أو الشيخوخة أو الحالات الطبية أو الصدمات أو العوامل الوراثية. إذا كان هناك الحد الأدنى من تساقط الشعر أو كانت الحواجب الموجودة كثيفة بالفعل وجيدة التكوين ، فقد لا تكون هناك حاجة لزراعة الحاجب. شعر متبرع كاف: من أجل إجراء عملية زرع الحاجب ، هناك حاجة إلى ما يكفي من الشعر المانح ليكون متاحا للزرع. عادة ، يتم حصاد بصيلات الشعر من خلف فروة الرأس ، حيث يكون نمو الشعر عادة ثابتا ومقاوما للصلع. تعد كثافة وجودة الشعر المانح من العوامل المهمة في تحقيق نتائج مرضية. صحة عامة جيدة: يجب أن يتمتع المرشحون بصحة عامة وخالية من أي حالات طبية أساسية يمكن أن تؤثر على نجاح عملية الزرع أو عملية الشفاء. من المهم الكشف عن أي أمراض وأدوية أثناء التشاور مع أخصائي زراعة الشعر.  توقعات واقعية: يجب أن يكون لدى المرشحين توقعات واقعية حول النتائج المحتملة لهذا الإجراء. في حين أن زراعة الحواجب يمكن أن تحسن مظهر الحواجب بشكل كبير ، فمن المهم أن نفهم أن النتائج الفردية قد تختلف. يمكن أن تساعد الاستشارة الشاملة مع الجراح في إدارة التوقعات وتوفير فهم واضح لما يمكن تحقيقه.  تساقط الشعر الدائم: من المهم أن يكون أي من الأسباب الكامنة وراء تساقط الشعر ، مثل الحالات الطبية أو الاختلالات الهرمونية ، تحت السيطرة أو مستداما قبل إجراء عملية زرع الحاجب. يمكن أن تساعد معالجة السبب الأساسي في ضمان نجاح واستدامة الشعر المزروع على المدى الطويل.  الاستعداد العقلي: يجب أن يكون المرشحون مستعدين عاطفيا لهذا الإجراء وأن يكون لديهم عقلية إيجابية. إنهم بحاجة إلى فهم العملية والمخاطر المحتملة وفترة التعافي المرتبطة بزراعة الحاجب.  أخيرا ، يمكن تحديد مدى ملاءمة زراعة الحواجب من خلال التشاور الشامل مع أخصائي زراعة الشعر المؤهل. يقومون بتقييم الوضع المحدد للشخص ، وتقييم عوامل مثل كمية تساقط الشعر ، وتوافر الشعر المانح ، والصحة العامة ، وتقديم توصيات شخصية بناء على خبرتهم.

أولئك الذين لا يرضون عن شكل حواجبهم ويرغبون في تغييره بطريقة أخرى غير الوشم . • أولئك الذين يعانون من إصابات مثل الندوب والغرز وغيرها. فقدوا بعض حواجبهم. • أولئك الذين لديهم حواجب منخفضة ورقيقة. • أولئك الذين ترققت حواجبهم وأصبحت فارغة بمرور الوقت. • الأشخاص الذين وراثيا يعانون من فقدان الحاجب. • يمكن للأشخاص الذين لديهم وشم أو حواجب مرسومه استخدام زراعة الحواجب لإزالة الوشم والرسم . • أولئك الذين فقدوا حواجبهم بسبب قصور الغدة الدرقية. • الأشخاص الذين تضررت حواجبهم بسبب بعض العلاجات والعمليات الجراحية و الأشخاص الذين يعانون من عيوب خلقية 

يجب أن يتم صبغ الحواجب بعد إجراء عملية زراعة الشعر بحذر ، ويمكن أن يختلف التوقيت اعتمادا على التعافي الفردي وتوصية جراح الزراعة. بشكل عام ، سيتعين عليك الانتظار حتى ينمو الشعر المزروع بشكل كامل وينضج ، الأمر الذي قد يستغرق عدة أشهر. هذا يعني عادة الانتظار لمدة 6-12 شهرا على الأقل ، ولكن من الضروري استشارة جراح الزراعة للحصول على إرشادات محددة بناء على حالتك الفريدة. فيما يلي بعض الأشياء الأساسية التي يجب وضعها في الاعتبار: اتبع نصيحة الجراح: استشر دائما جراح زراعة الشعر واتبع نصائحه بشأن رعاية ما بعد الزرع وعندما يكون من الآمن صبغ حاجبيك. عملية الشفاء: تستغرق بصيلات الشعر في المنطقة المزروعة وقتا لتستقر وتنمو. قد يؤدي التلوين المبكر للشعر الجديد إلى إتلاف بصيلات حساسة أو التدخل في نموها. اختبار البقعة: إذا كنت تخطط لصبغ حاجبيك بعد زراعة الشعر ، ففكر في إجراء اختبار البقعة على منطقة صغيرة غير ملموسة من بشرتك للتأكد من عدم وجود أي ردود فعل سلبية أو حساسية للون. استخدمي منتجات لطيفة: عندما تقررين طلاء حاجبيك، اختاري لونا مصمما خصيصا للاستخدام على الحاجبين واتبعي التعليمات بعناية. كن حذرا بشأن استخدام المواد الكيميائية القوية ، لأنها يمكن أن تكون قاسية على الجلد الحساس وشعر الحاجبين. كن صبورا: الصبر مهم جدا في مرحلة ما بعد الزرع. قبل الخضوع لأي إجراء تجميلي ، مثل صبغ الحاجب ، اسمح للشعر المزروع والجلد المحيط بالشفاء تماما. ضع في اعتبارك أن عملية تعافي كل شخص يمكن أن تكون مختلفة ، لذلك من المهم الحصول على مشورة شخصية من جراح الزراعة الخاص بك ، وإذا لزم الأمر ، مع طبيب الأمراض الجلدية أو أخصائي التجميل من ذوي الخبرة في رعاية ما بعد الزرع.