Vector_illustration_of_the_United_Kingdom_flag_generated-2-e1706361979238.webp
تزریق فیلر

مطالعات نشان می‌دهند که تزریق فیلر یکی از راه‌های موثر و محبوب برای افزایش زیبایی طبیعی و بازگرداندن جوانی به ظاهر است. تیم مجرب ما با تخصص گسترده‌ای در ارائه خدمات تزریق فیلر، آماده است که به شما در دستیابی به ظاهری که به آن علاقه دارید کمک کند. آیا شما به دنبال صاف کردن چین و چروک‌ها هستید؟ یا افزایش حجم لب‌ها یا گونه‌های خود؟ یا حتی بهبود بافت و رنگ پوست؟ ما دارای تخصص، محصولات و روش‌هایی هستیم که به شما کمک می‌کنند تا به بهترین نسخه‌ی ظاهری که می‌خواهید دست یابید.

 
تزریق فیلر در مشهد
ویدئو کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل جراحی زیبایی است که شامل پیوند فولیکول‌های مو از یک قسمت بدن به ناحیه ابرو می‌شود. این روش معمولاً شامل ایجاد برش‌های کوچک در ناحیه ابرو برای ایجاد مکان‌های گیرنده برای فولیکول‌های مو است. سپس فولیکول‌های مو با دقت از ناحیه اهداکننده (معمولاً پوست سر) خارج شده و در برش‌های ناحیه ابرو قرار داده می‌شوند. موهای کاشته شده در ناحیه ابرو رشد می‌کنند و ابرویی پرتر و طبیعی‌تر ایجاد می‌کنند. این روش معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و چندین ساعت طول می‌کشد تا تکمیل شود. موهای کاشته شده تا چندین ماه پس از عمل به رشد خود ادامه می‌دهند و نتایج می‌توانند چندین سال باقی بمانند.

نمونه کاشت ابرو

آنچه در این مطلب می خوانید

همه چیز در مورد تزریق فیلر

تزریق ژل چیست ؟

تزریق ژل یا فیلر روشی سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب‌ها، کاهش چین‌و‌چروک، خطوط اخم و خنده و… است.
ژل‌های مورد‌استفاده برای تزریق دارای انواع مختلفی هستند که تعدادس از آنها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) هستند. اما پر‌مصرف‌ترین ژل تزریقی به صورت اسید‌هیالورونیک اسید است. پوست جوان و سالم حاوی میزان زیادی از ماده مرطوب و طبیعی به نام هیالورونیک‌اسید است.

با گذشت زمان و افزایش سن، نور خورشید و سایر عوامل می‌توانند میزان هیالورونیک‌اسید پوست را کاهش دهند و موجب شوند که چین‌و ‌چروک‌ها ظاهر شوند. فقدان هیالورونیک‌اسید در پوست منجر به از دست رفتن ساختار و حجم پوست شده و این امر منجر به پیدایش چین‌و ‌چروک‌ها می‌شود. با استفاده از فیلرهای حاوی هیالورونیک‌اسید می‌توان این ماده را مجددا به پوست برگرداند و خطوط ایجاد شده در قسمت‌های مختلف پوست را بهبود بخشید.

ساختارطبیعی مولکول هیالورونیک‌اسید بسیار شبیه اسفنج است. وظیفه اصلی آن، جذب کردن آب است که باعث افزایش حجم پوست می‌شود. به این ترتیب، می‌توان هیالورونیک‌اسید را به عنوان مرطوب کننده داخلی پوست در نظر گرفت. استفاده از فیلرها روشی ساده و غیر‌جراحی است که توسط پزشک برای اصلاح چین‌و ‌چروک‌های پوست به‌کار می‌رود. به این منظور ژل یا فیلر با سر سوزنی بسیار نازک (سر سوزن انسولین) به زیر پوست تزریق می‌شود تا بافت نرم لایه داخلی پوست (درم) را پر کند. این کار باعث افزایش حجم درم و در نتیجه کاهش چین‌ و‌چروک‌های پوست‌می‌شود.

تزریق فیلر به چانه

انواع ژل براساس محل تزریق متفاوت است مثلا ژل‌هایی با غلظت و فشردگی بالا برای شقیقه و گونه‌ها و زاویه فک و در ژل‌ها با غلظت پایین برای چین‌و ‌چروک‌های ضعیف و زیرچشم استفاده می‌شود.
ژل‌ها نوعی پرکننده‌های بافتی هستند که به چند نوع دائمی مانند (سیلیکون‌ها)، نیمه دائمی مانند (اسکالپترا) و موقت (ژل‌های مرسوم بازار) تقسیم می‌شوند. در ترکیب ژل‌ها از هیالورونیک‌اسید، یکی از مواد طبیعی موجود در پوست انسان استفاده شده است و کمترین ناسازگاری را با بافت‌های بدن ایجاد می‌شود.

این ژل‌ها به عنوان کاهش دهنده عمق چروک و حجم‌دهنده برای گونه، لب، سینه و پرکننده فرورفتگی‌های مختلف پوست به‌کار می‌روند و ایجاد سفتی مناسب و چسبندگی خوب به بافت‌های زیر‌پوست و یکنواختی در جذب، از مزایای آنهاست. این ژل‌ها در محل تزریق تا حدی باعث بافت‌سازی نیز می‌شوند.

 

مزایای تزریق ژل یا فیلر

• امکان مشاهده نتایج بلافاصله بعد از پایان تزریق ژل
• یک روش غیرجراحی می‌باشد
• دوره کوتاه استراحت بعد از تزریق ژل یا بدون نیاز به استراحت
• دستیابی به نتایج کاملا طبیعی، در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود
• امکان برگشت یا اصلاح نتایج
• روشی تایید‌‌شده و کاملا ایمن، دارای تاییدیه FDA
• بهبود و رفع علائم پیری پوست از طریق کشیدن و پر‌کردن پوست و برطرف کردن خطوط و چروک‌های موجود در آن با حداقل عوارض

افزایش حجم لب ها - تزریق فیلر

چه افرادی از تزریق ژل نمی‌توانند استفاده کنند؟

• افراد دارای عفونت در منطقه تزریق
• افراد مستعد به تشکیل گوشت‌اضافه و اسکار
• زنان باردار یا شیرده
• افرادی که دارای آکنه یا تاول در آن منطقه هستند
• بیماری‌های خودایمنی و ضعف سیستم ایمنی مثل دیابت
• افراد مبتلا به آلرژی به مواد موجود در ژل یا ماده بی‌حس کننده
• افراد با سابقه سکته قلبی، خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
• افراد با سابقه سکته‌مغزی
• افراد مبتلا به سرطان
• افرادی که قبلا ژل‌های دائمی تزریق کرده‌اند

تزریق فیلر به بینی

 

موارد منع استفاده و عوارض احتمالی تزریق ژل چیست؟

افرادی که به نوعی حساسیت به هر یک از اجزای ژل دارند، کسانی که قبلا از ژل‌های دائمی رنج برده‌اند و یا در محل تزریق دچار عفونت هستند نمی‌توانند از ژل استفاده کنند.
معمولا بعد از تزریق ژل، تورمی به وجود می‌آید که پس از مدتی بهبود یافته و می‌توان برای ترمیم و تزریق مجدد اقدام کرد که این زمان بین یک تا دوهفته متغییر‌است.
از عوارض تزریق ژل‌ها میتوان به حساسیت، عفونت، جابهجایی، ایجاد بافت گرانوله یا گلوله گلوله شدن اشاره کرد.
در فرآیند تزریق ژل در صورتی که به وسیله پزشک متخصص و با تجربه‌ای انجام شود که دانش و اطلاعات خوبی در زمینه آناتومی اجزای صورت داشته‌باشد.

خطر بروز عوارض جانبی آن بسیار اندک خواهد‌بود. واکنش‌های آلرژیک و آسیب‌دیدگی رگ‌های خونی اصلی از عوارضی هستند که بسیاربه ندرت مشاهده می‌شوند.
کبودی و خون‌مردگی در محل تزریق ژل، شایع‌ترین عارضه‌ای است که بعد از تزریق ژل مشاهده می‌شود. برای به حداقل رساندن احتمال بروز این عارضه بهتر است که از یک هفته قبل از تزریق ژل، از مصرف داروهای ضدالتهاب از قبیل آسپیرین (به جز در بیمارانی که برایشان ضروری است) و ایبوپروفن و نیز مکمل‌های حاوی روغن‌ماهی، چای‌سبز، سیر و سایر محصولات گیاهی خودداری شود.

تمامی این محصولات به عنوان رقیق‌کننده خون شناخته‌میشوند و انعقاد‌خون را به تاخیر می‌اندازند. بنابراین خطر بروز خون‌مردگی را بیشتر می‌کنند. تزریق ژل بر‌حسب محل انجام، نیاز به بی‌حسی موضعی با پماد یا بلوک عصبی دارد.

 

ژل‌ها و یا فیلرها در چه نواحی و به چه میزانی استفاده می‌شوند؟

ژل‌ها که نوعی فیلر یا پرکننده‌ی بافتی هستند برای افرادی مناسب است که دچار تحلیل رفتن چربی یا اجزای دیگر بافتی هستند و یا افرادی که مایلند حجم بیشتری به هر یک از اجزای صورت مانند لب‌ها، گونه‌ها و… بدهند.
مقدار ژل مورد نیاز جهت تزریق به خواست بیمار، طراحی چهره و تناسب بین اجزای صورت یا اندام‌های دیگر و معیارهای زیبایی بستگی دارد.

نواحی تزریق فیلر کجاست؟

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یک عمل زیبایی است که در آن فیلر پرکننده به لب ها تزریق می شود تا ظاهر آن ها را بهتر کند. رایج ترین نوع ژل مورد استفاده برای تزریق لب پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و به حفظ رطوبت و حجم پوست کمک می کند.

 

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل

برای آنکه پس از تزریق ژل، ترمیم سریع‌تر انجام گردد، دوهفته قبل از انجام تزریق ژل از مصرف آسپرین و سایر داروهای رقیق‌کننده خون و ضدالتهاب‌ها شامل مسکن‌های غیراستروئیدی خودداری نمائید. علاوه براین از مصرف ویتامین E، مکمل‌های حاوی جینکو، سیر، جنسینگ و سیگار اجتناب نمایید.
اگر قصد تزریق ژل لب را دارید، چنانچه سابقه تبخال داشته‌اید، حتما قبل از انجام تزریق ژل با مشورت پزشک معالج داروی پیشگیری‌کننده تبخال مصرف نمایید.
در صورت تشخیص پزشک قبل از انجام تزریق برای پیشگیری از عفونت، مصرف آنتی‌بیوتیک را شروع کنید و تا مدت زمان تجویزشده از سوی پزشک پس از انجام تزریق نیز به طور منظم مصرف نمایید.
حتما پیش از انجام تزریق، آزمایشات تجویزشده از سوی پزشک را انجام‌دهید.

تزریق فیلر برای رفع خط لبخند

 

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

تا زمان مورد نیاز از کیسه یخی که به شما بعد از تزریق ژل داده می‌شود، استفاده نمایید.
دوری از گرما تا یک هفته الزامی است و از ورزش شدید پرهیزکنید.
استفاده از محصولات ترمیم کننده موضعی جهت جلوگیری از کبودی احتمالی و مصرف داروی ضدتبخال و آنتی‌بیوتیک و در صورت لزوم، ماساژ دادن جهت یکنواخت کردن ژل تزریق‌شده الزامیست.
پس از تزریق ژل تا ۲۴ ساعت از استحمام خودداری نمایید وتا ۱۰ روز از سونا و حمام بخار اجتناب کنید.
در دو هفته نخست پس از انجام تزریق، روزانه تا ۵ لیوان آب بنوشید، اما تا ۴۸ ساعت پس از انجام تزریق( به ویژه تزریق ژل‌لب) از نوشیدن مایعات داغ اجتناب نمایید.
استاده از لوازم آرایشی تا ۲۴ ساعت پس از انجام تزریق ممنوع است.
تا ۱۰ روز استفاده از نمک را محدود کنید.
از دست‌کاری و فشار روی نواحی‌تزریق خودداری نمایید، پس از تزریق بلافاصله، نتیجه مشهود است اما ممکن است نواحی تزریق اندکی ورم داشته‌باشد و حجم محل را بیشتر ازمقدار واقعی تصور کنید. این حالت خصوصا در تزریق ژل‌لب بیشتر است. اما تا دوهفته پس از تزریق بهبود می‌یابد.

برای تسریع روند بهبود، سر خود را بالا نگاه دارید و حتما داروهای خود را تا آخر استفاده کنید، زیرا در صورت عدم رعایت این نکات، ورم دیرتر از بین می‌رود.
در روزهای نخست از انجام کار سنگین و خم شدن پرهیز کنید.
مصرف میوه‎‌جات خصوصا آناناس به دلیل دارا بودن ویتامین ث و بروملین توصیه می‌شود زیرا روند بهبود را سرعت می‌بخشد.
ماهی، میگو و امگا‌۳ نیز تاثیر مثبتی در روند بهبود پس از تزریق ژل دارند.
استفاده از کمپرس سرد‌صورت، سپس کمپرس گرم باعث بهبود سریع‌تر کبودی و ورم می‌شود.
در ۲۴ ساعت نخست از قرارگرفتن بیش ازحد در معرض آفتاب یا گرمای‌شدید خودداری نمایید.
وجود جوش‌های‌ریز در نواحی اطراف محل تزریق تا ۲ هفته پس از تزریق طبیعی است و به مرور بهبود می‌یابد.

رفع خطوط زیر چشم - تزریق فیلر

مزایا و محدودیت ها

مزایای تزریق فیلر

نیاز نداشتن به جراحی

فرآیند سریع و آسان

نتایج طبیعی

نتایج قابل برگشت

محدودیت های تزریق فیلر

راه حلی موقت

اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک مانا تماس بگیرید

پاسخ به تمام سوالات شما در مورد تزریق فیلر

بله، لازم است زیراپزشک خصوصیات صورت شما و تقارن آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و به شما پیشنهاد می‌کند که چه میزان و در چه نقاطی به تزریق ژل نیاز دارید. پزشک همچنین شما را از عوارض و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق آگاه خواهد کرد.

ژل‌ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن‌ها بین شش ماه تا ۴ سال ماندگاری دارد. مثلا ژل‌های بر پایه هیالورونیک‌اسید حدود شش ماه تا یکسال ماندگاری دارد. این ماندگاری می‌تواند در افراد متفاوت مدت زمان‌های متفاوتی طول بکشد.

تزریق ژل به لب بسیار ایمن است و تنها عارضه‌های این روش کبودی و تورم است که پاسخ طبیعی بدن است و بعد از چند روز به طور طبیعی برطرف می‌شود. عفونت و واکنش‌های آلرژیک بسیار نادر هستند که معمولا در اثر مراجعه به مراکز غیرقانونی و غیربهداشتی به وجود می آید

تزریق ژل یک عمل سرپایی است و به استراحت بالینی نیاز ندارد. معمولا افراد پس از تزریق می‌توانند عملکرد روزانه خود را ادامه دهند. اما ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد که پس از دو روز رفع می‌شود.

نتیجه تزریق بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است ولی در ابتدا ممکن است کمی تورم در محل تزریق ژل وجود داشته باشد که پس از یک روز برطرف می‌شود و نتیجه‌نهایی قابل مشاهده خواهد بود.

• سهولت کاربرد • تزریق بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی • تزریق بدون نیاز به جراحی • سرپایی بودن این تزریق • وجود انواع مختلف ژل، متناسب با نیاز و بودجه مورد نظر بیمار • نتایج سریع و آنی

خیر، ژل‌های استاندارد و مورد تایید FDA چنین عوارضی ندارند.

از برندهای معتبر ژل که در ایران نمایندگی دارند می‌توان به برندهای زیر اشاره نمود: • ژل ژوویدرم فرانسه تحت لیسانس لابراتوار آلرگان آمریکا • ژل آلیاکسین ساخت لابراتوار IBSA ایتالیا • ژل استایلج ساخت کشور فرانسه

قبل از هر اقدامی، انتظارات و اهداف خود را با پزشک مطرح کنید. این مرحله بسیار مهم است زیرا اطمینان از درک صحیح انتظارات شما و توضیحات پزشک درباره‌ی واقعیت‌های تزریق ژل ضروری است. باید به یاد داشته باشید که تزریق ژل‌هایی مانند هیالورونیک اسید ممکن است در چند ماه جذب شود و در صورت عدم رضایت، امکان تجزیه آن‌ها با استفاده از تزریق هیالورونیداز وجود دارد. این موارد به شما اطمینان می‌دهند که در تمام مراحل، انتخاب‌هایی را که با وضعیت و آرزوهای شما همخوانی دارند، دارید.

  • توصیه می‌شود به مدت یک تا دو هفته از سیگار و دخانیات دوری کنید.
  • شستن ملایم صورت مشکلی ندارد، اما از خارش زدن یا ماساژ دادن به ناحیه‌ای که تزریق شده است، حداقل ۴ ساعت پس از تزریق خودداری کنید تا ژل فرم خود را بگیرد.
  • در صورت نیاز، از داروهای تجویز شده توسط پزشک برای کاهش درد و بهبود کبودی استفاده کنید.
  • برای دو روز بعد از تزریق، فشار یا فشار مکثی بر روی ناحیه‌ای که ژل در آن تزریق شده، اجتناب کنید.
  • از داروهای ضد‌انعقاد مانند آسپرین، ویتامین E و C، دو هفته قبل از تزریق خودداری کنید.
  • داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن و مشابه آن را یک هفته قبل از تزریق مصرف نکنید.
  • یک هفته قبل از درمان، از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
  • بله. در صورتی که محل تزریق ژل و بوتاکس متفاوت باشد می‌توان هر دو تزریق را همزمان انجام داد.
  • از تزریق ژل می‌توان در نواحی مختلف صورت مثل لب، گونه، چانه، اطراف چشم، چروک‌های پیشانی و برای بالا بردن ابرو استفاده نمود.

رضایت مشتریان کلینیک مانا

Shams W.Pawel Founder & CEO of XpeedStudio

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small line of blind text by the name of Lorem Ipsum decided to leave for the far World of Grammar. The Big Oxmox advised her

Shams W.Pawel Founder & CEO of XpeedStudio

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small line of blind text by the name of Lorem Ipsum decided to leave for the far World of Grammar. The Big Oxmox advised her

Shams W.Pawel Founder & CEO of XpeedStudio

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small line of blind text by the name of Lorem Ipsum decided to leave for the far World of Grammar. The Big Oxmox advised her

Shams W.Pawel Founder & CEO of XpeedStudio

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small line of blind text by the name of Lorem Ipsum decided to leave for the far World of Grammar. The Big Oxmox advised her

Shams W.Pawel Founder & CEO of XpeedStudio

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small line of blind text by the name of Lorem Ipsum decided to leave for the far World of Grammar. The Big Oxmox advised her